Více než čtyřicet milovníků umění, mezi nimiž nechyběl místostarosta Domažlic Pavel Wolf či ředitel Muzea Chodska Josef Nejdl, přivítal Marcel Fišer, který všem přítomným současně představil autora vystavovaných děl.

„Práce Lukáše Kudrny, plzeňského akademického malíře, básníka a undergroundového hudebníka se řadí do linie české grafiky 19. století. Mezi vystavovanými díly jsou i rané lepty, které vytvářel jako student, ale i jeho letošní práce,“ prohlásil Marcel Fišer.

Zajímavostí vernisáže bylo i to, že vystavovaná díla byla přítomným odhalena až po slavnostním uvítání.

„ Grafiku mám velice ráda. Zvlášť práce Josefa Váchala a některá vystavovaná díla se mi zdají ovlivněná jeho tvorbou,“ uvedla Lidmila Haasová z Domažlic, která si výstavu Lukáše Kudrny velice pochvalovala.

Sám umělec, velice nenápadný a skromný člověk, se může pochlubit i vítězstvím v soutěži Grafika roku. Ačkoliv v Domažlicích vystavuje poprvé, nedá na ně dopustit.

„Domažlice mám rád. Je zde krásná architektura a náměstí je nádherné. Nejsem tady poprvé. Recitoval jsem tu při Chodském poetickém jaru,“ řekl Lukáš Kudrna a dodal, že Domažlice jsou pro něj velice inspirativní, stejně jako příroda, lidi a vše, co se děje kolem nás.