„Poslední přišel do kapely Tibor. Nahradil jako sólový kytarista Josefa Haase, který si založil vlastní kapelu. Navíc píše texty a shání muziku,“ říká Antonín Kordijak o muži ze Kdyně, který ovládá také klavír a bicí. Dříve hrával například s Jankem Gráčem, známým z kapely Pavola Hamela či s moravskou skupinou Speakers.

Známou postavou regionální hudební scény je další kdyňský obyvatel, bubeník Karel Dvořák. „Kapel bylo v mém životě už také dost. Hrával jsem s Kaskádou, Krystalem, v Kreaci, pak taky různě zaskakoval,“ dostali jsme přece jen z nejnemluvnějšího člena kapely.

František Lorenz z Chodova se k muzice vrátil po patnáctileté přestávce. „Nechal jsem se ukecat. Hrával jsem předtím s Trendem, Krystalem, kapelou Frogs – to bylo ještě před vojnou - a v Kreaci, občas také s bývalým ředitelem domažlické „lidušky“ Stanislavem Tomalou.

Nejmladším členem kapely EKG vocal je její vedoucí Tonda Kordijak z Mrákova. „Vedoucí nejsem, spíš kamarád, já se na vedoucího necítím, to říkají oni,“ tvrdí muž, který stál u zrodu Štvanců a nyní i jejich přerodu v EKG vocal.

Proč vůbec kapela změnila název?„Souvisí to se změnou repertoáru, který hrajeme. Dříve to bylo country, a tak si nás všichni zařadili. Dnes, kdy jsme se přeorientovali na pecky z 60. až 80. let a hrajeme tudíž ještě rock, pop i vlastní skladby, byl název pro naše posluchače, jak, jsme zjistili, dost zavádějící,“ vysvětluje Kordijak. Kapela se po měsících, kdy oblažovala své fanoušky na Klatovsku, Tachovsku a jižním Plzeňsku opět častěji vrací do regionu.