Už poosmé se v únoru v Horšovském Týně uskuteční oblastní soutěžní přehlídka monologů a dialogů. „Přehlídka je dvojího druhu, Kandrdásek pro děti a mládež do 18 let, ze které vítěz postoupí na národní přehlídku v Rakovníku, a Pohárek Svazu českých divadelních ochotníků, pro dospělé, ze kterého se postupuje na národní přehlídku ve Velké Bystřici u Olomouce,“ uvedl vedoucí Divadelního ochotnického souboru H. Týn Václav Kuneš, který se s kolegyněmi Vlastou Langovou a Blankou Petlánovou zúčastní Pohárku v kategorii dialog.

„Pravidla umožňují, aby v této kategorii soutěžili tři herci,“ vysvětlil Kuneš. „V monolozích bude soutěžit Michal Pivoňka s postavou listonoše z komedie Rodina Tótů.“ Přehlídka začíná v sobotu 16. února v sále horšovskotýnského kina v 10 hodin Kandrdáskem. „Dopoledne soutěží děti a mládež, odpoledne od 14 hodin dospělí. Celá přehlídka, kterou hodnotí odborná porota, je veřejnosti přístupná zdarma a my samozřejmě všechny příznivce divadla zveme,“ zdůraznil Kuneš. Horšovskotýnským ochotníkům se v minulých ročnících velmi dařilo.

Právě s hrou Otec svého syna sklidili například velký úspěch na národní přehlídce Krakonošův divadelní podzim, odkud se vrátili se spoustou cen.