„Přijel k nám cirkus!" Zvolání, ze kterého budou nadšeny především děti, ale jistě nejen ony.

Až do neděle bude v Domažlicích na Sokolišti stát šapitó Národního Cirkusu Originál Berousek.

Diváci se mohou těšit na akrobaty, exotickou drezúru velbloudů, zeber či slona, vzdušnou akrobacii na kurtách a v síti, plastickou akrobacii, drezúru patnácti koní, vystoupení s 8 papoušky ara, žongléře i klaunské muzikální vystoupení. Představí se artisté z Rumunska, Mongolska i Afriky.

Zlatým hřebem programu pak bude drezúra medvědů, ve které patří cirkus Berousek mezi světovou špičku. Čtyřnozí chlupáči zvládají například chůzi po provaze, akrobacii na kouli, a dokonce i jízdu na motocyklu.

V cirkusovém objektu se také nachází rozsáhlý zoopark, který mohou návštěvníci zhlédnout každý den.

Národní Cirkus Originál Berousek provozuje cirkusové umění již sedm generací, procestoval více než čtyřicet zemí v Evropě i Americe a pyšní se řadou ocenění.

Cirkus Berousek chová více než sto kusů cizokrajných zvířat jako například slony, velbloudy dvouhrbé, dromedáry, zebry, lamy, papoušky ara, pštrosy, opice, fríské, andaluzské, lipické a arabské plnokrevné koně.

Umělecká choreografie včetně celého programu se pravidelně mění každé dva roky.

Představení každoročně zhlédne více než 280 tisíc malých i velkých návštěvníků ve 197 reprízách. Na provozu celého cirkusového zázemí se podílí více než padesátičlenný tým.

Kdy do cirkusu

Od 18. do 22. června
Všední dny od 17:30 hod
Sobota od 14:00 hod
Neděle od 11:00 hod