Dívkou Šumavy pro rok 2011 se stala dvaadvacetiletá Veronika Zárubová ze Soběslavi, ani Anna Čechurová však nepřišla zkrátka. Svoji dívku si totiž volilo také publikum, které mohlo v průběhu celého večera vhazovat hlasovací žetony do osudí. A právě diváci si mezi finalistkami vybrali jednadvacetiletou dívku z Domažlic.

„Bylo to nádherné, maminka byla dojatá a téměř to obrečela. Upřímně jsem v tu cenu trochu doufala, ale nakonec mě stejně překvapilo, že si nejvíc diváků vybralo právě mne,” říká Anna s tím, že je jí samozřejmě trochu líto, že se nestala Dívkou Šumavy nebo vicemiss, ale svým kolegyním vítězství přála. „Popravdě si to ty holky zasloužily,” dodává.

Na všechny finalistky během večera čekalo taneční vystoupení, promenáda v plavkách i volná disciplína na dané téma. Anna Čechurová si pro téma Kleopatra vybrala tanec a ztvárnila hada, který egyptskou královnu uštkne. Musela též odpovídat na otázky poroty, která se jí ptala například, zda dodržuje nějaké zvláštní stravovací návyky, když má tak pěknou postavu, a zda umí péct. „Nějaké stravovací návyky nedodržuji a nejraději peču bábovku, ta je celkem jednoduchá,” přiznala finalistka. „Celý finálový večer byl skvělý zážitek. Moc jsem si to užila a skoro jsem i slzu uronila,” popisuje Anna. Účast v soutěži pro ni byla přínosnou zkušeností, i když se prý našlo pár odrazujících momentů. „Občas to byla dost tvrdá drezúra. Ale teď, když už je po všem, se mi začíná i trochu stýskat,” tvrdí Anna a poznamenává, že by byla ráda, kdyby se v jejím životě objevila i nějaká další příležitost k modelingu.

Další práci modelky by se nebránila ani druhá finalistka, dvacetiletá Martina Hrabíková z Horšovského Týna. I ona popisuje finálový večer jako krásný a neopakovatelný zážitek. „Uběhl ale velmi rychle. Nebylo mi ani líto, že jsem nevyhrála, vítězkám to přeji. Jsem ráda, že jsem se do soutěže dostala, jenom v ní být je pro mě obrovský úspěch,” říká Martina. Ta také získala ocenění za Nejsympatičtější hlas rádia Kiss Proton. „Z toho mám radost a chtěla bych poděkovat všem svým kamarádům, kteří mi posílali hlavy, stejně jako své rodině, svému příteli a jeho rodině za podporu,” vzkazuje Martina.