Ti na oslavy pozvali jak bývalé členy, tak spřátelené kapely a nechyběli ani hosté v podobě Jany a Vlasty Zahradníkových působících v plzeňských skupinách Interitus a SAD.

Úvod pátečních oslav obstarala holýšovská pětice Interloud, která přítomným fanouškům zahrála nejen skladby z premiérového cédečka ´Malíř´.

Následně měli na pódium nastoupit legendární doom-metalisté Promises z nedalekých Klatov, bohužel jejich vystoupení se vzhledem k nepřítomnosti zpěváka nekonalo. „Moc nás to mrzí, že jsme si v Domažlicích nezahráli, už kvůli samotným fanouškům, kteří se na nás těšili. Zpěvák jel z Prahy, ale doposud se nám neozval. Doufáme, že se mu nic nestalo. Ještě jednou se všem fandům omlouváme,“ neskrývali zklamání zbylí muzikanti Promises.

Po Interloudu se tak všem návštěvníkům Fontány představili slovenští Janesession v čele s pohlednou a energetickou zpěvačkou Jane Razor.

O půlnoci nastoupili na pódium oslavenci z Dark Angels, aby nejprve zahráli dvě novinky chystané na své třetí album a posléze pokřtili česko-slovenský projekt v podobě splitu s Janesession Narked In The Rain.

Svou premiéru v domažlické kapele si rovněž odbyl houslista Karel Dvořák z Českého Krumlova.

„Jsem moc rád, že jsem si mohl v Domažlicích s Dark Angels zahrát a těším se na další spolupráci,“ okomentoval své vystoupení muzikant z jižních Čech, který mimo jiné hraje v Zrcadlech.

Závěr pátečního festu obstaral kytarista a zpěvák Dark Angels Václav Votruba, který představil svůj projekt nazvaný Diagnosis 303.

Autor: Karel Fait