Národní Cirkus Originál Berousek provozuje cirkusové umění již sedm generací. Je největším profesionálním cirkusem v republice a jako jediný se může honosit označením národní. Procestoval více než čtyřicet zemí v Evropě i Americe a v loňském roce si z mezinárodního cirkusového festivalu v rumunské Bukurešti odvezl mimo jiné i Zlatého lva, ocenění pro nejlepší cirkus v Evropě.

V současné době cirkus Berousek najdete na domažlickém Sokolišti, kde ho můžete navštívit až do neděle. Zjišťovali jsme pro vás, jaká překvapení na vás čekají pod kopulí jeho šapitó.

Představení zahájil volný výcvik plnokrevných arabských koní v podání sourozenců Jiřího a Renaty Berouskových, následovala akrobacie na trampolíně a na visuté hrazdě pod kopulí cirkusu. Balanční výkony na volném žebříku ve stylu Komedie dell'arte předvedli Gregory a Anita a unikátní drezúrou indické slonice Nairy v římském stylu ohromil Jiří Berousek mladší.

O přestávce diváci mohli navštívit zvěřinec cirkusu nebo se povozit na velbloudech. V druhé části programu se představili skokani na odrazovém můstku, skupina Flying boys a Renata Berousková předvedla drezúru velbloudů, zeber, lam a poníků. Následovalo žonglérské vystoupení, komická drezúra psů a vysoká škola jezdecká v mexickém stylu. Celý program přitom zábavně zpestřila dvojice klaunů Jonatan a Luky Luk a jejich vtípků nezůstalo ušetřeno ani obecenstvo.

Posledním vystoupením a zlatým hřebem programu pak byla drezúra medvědů, ve které patří cirkus Berousek mezi světovou špičku. Čtyřnozí chlupáči bez problémů zvládli lezení po žebříku, akrobacii na kouli, skákání přes švihadlo, kotouly, chytání obručí, provazochodectví i jízdu na motocyklu.

„Bylo to úplně neuvěřitelné. Zrovna od medvědů bych neočekávala, že dokáží tak pěkne napodobit lidi. Na dva medvědy, jedoucí spolu na motorce, hned tak nezapomenu,“ poznamenala k vystoupení Dana Kolářová.

Představení cirkusu Berousek můžete navštívit i dnes od 17.30 hodin. V sobotu je pak začátek ve 14 hodin a poslední představení se koná v neděli v 11 hodin dopoledne.