Již 73. Pošumavský věneček se uskutečnil v sobotu v pražském Národním domě.Pořádalo ho Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze a velmi dobře na něm Chodsko reprezentovaly Národopisný soubor Mrákov, dětský soubor Mráček a dechová hudba Vrchovanka. Do posledního místa zaplněné oba hlavní sály Národního domu se staly dějištěm oslavy Chodska a Pošumaví. V průběhu večera se kromě účinkujících z našeho regionu představilo také známé harmonikářské duo manželů Pospíšilových, dětský soubor Kytice a armádní taneční orchestr.
Návštěvníci tohoto chodského reprezentačního plesu, který je nejstarší akcí svého druhu v Praze, včetně více než stovky zahraničních hostů, poslanců obou komor Parlamentu ČR za západočeský region, významných hostů z oblasti kultury a vědy a bezpočtu krojovaných z Prahy i Chodska, zhlédli hodnotný program, končící až po druhé hodině ranní.
V tombole Pošumavského věnečku bylo 200 hodnotných cen, od zájezdu do Tuniska přes vykrmeného čuníka až po chodské bořické koláče a krásnou keramiku z tvůrčí dílny manželů Mojžíšových.
„Již je rozhodnuto o termínu příštího Pošumavského věnečku. Uskuteční se opět v Národním domě 13. února 2010 a z Chodska byla pozvána dechová hudba Horalka. Je navíc častým, spolehlivým a osvědčeným účinkujícím na této významné akci. O dalších účinkujících bude pořádající sdružení teprve jednat. Je možné, že bude pozván i folklorní soubor z Klatov, který se na Pošumavském věnečku představil naposled před pěti lety,“ uvedl předseda Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví Václav Kupilík.

Autor: Jan Novák