Na důkaz toho, že hudba nezná hranic, vystoupili společně, aby pobavili jak české, tak i německé publikum.

Čechy reprezentovala nejmenší chodská dechovka Sedmihorka, která, jak se posluchači dozvěděli, má za sebou již pět turné po Japonsku, a klatovská Veselá šestka, která těší své příznivce už od 70. let minulého století.


Za německou stranu vystoupil zpívající hostinský Manfred Mühl, který zpívá pro potěšení hostů ve svém hotelu každý den a dvě skupiny Rittsteigská trojka a Komorní hudba Donauwald, které předvedly hru na citery.


Největší úspěch však sklidila kapela Veselá pětka z Lamského kouta, což je skupina mladých lidí, kteří společně vystupují od roku 2004 a před třemi lety vyhráli první místo na 33. mezinárodním festivalu lidové hudby v Graska Gora ve Slovinsku.


Jednotlivé kapely se po celý večer střídaly a návštěvníci se výborně bavili až do pozdních nočních hodin. K dobré náladě přispěly vtipy, kterými jednotlivá vystoupení prokládali Josef Altmann a Andreas Hastreiter.


Pozvání na událost přijali také představitelé partnerských obcí Kdyně, Všerub a Eschlkamu. Programem provázel vedoucí Turistického informačního centra v Eschlkamu Josef Altmann a pro české návštěvníky tlumočila jeho kdyňská kolegyně Šárka Kafková.