„Rádi bychom z žehnání koním udělali v Čečovicích tradici,“ nechala se slyšet hlavní iniciátorka akce, starostka obce Marcela Marešová.

Své jméno slavnostní jízda dostala podle kostela v Čečovicích, zasvěceného sv. Mikuláši. V 10 hodin se účastníci shromáždí a o hodinu později pak královská jízda s nazdobenými koňmi a jezdci vydá směrem ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Bukovci a následně se vrátí do Čečovic ke kostelu sv. Mikuláše. Ve 12.30 pak bude následovat požehnání koním a mše svatá. Poté Čečovičtí poděkují faráři i zúčastněným jezdcům a návštěvníci budou mít příležitost seznámit se blíže s historií vesnice a tamního kostela.

I zbytek odpoledne bude plný zajímavých doprovodných akcí. Na nádvoří čečovického zámku budou probíhat trhy a šermířská vystoupení, na návsi soutěže pro děti i dospělé o ceny, v sýpce zámku bude výstava starého náčiní. V tamním hostinci nebude chybět občerstvení, chystá se i grilování divočáka a prasete.

Pro děti je připravena malířská soutěž, namalované obrázky se následně budou vystavovat a dražit.

Zároveň bude probíhat i dražba zámeckých cihel. Na večer je pak připraven country bál a slavnostní ohňostroj. Akci pořádá obec Čečovice, sdružení Ostrov naděje, které se zabývá pomocí opuštěným a týraným koním, a Český svaz ochránců památek, vlastnící zámek v Čečovicích. Veškeré peníze vybrané z dobrovolného vstupného jsou určeny pro Ostrov naděje pro koně a také na rekonstrukci zámku v Čečovicích.