Vystoupí zde ženský pěvecký soubor Canzonetta. „Pořad s názvem „Nebe na zemi aneb Procházka stoletím populární hudby" slibuje velkolepou podívanou. Celý večer odstartují Hašlerovky, tedy 20. léta. Ty plynule přejdou v hudbu Osvobozeného divadla. V druhé části pořadu se budou prolínat české i světové melodie známé hlavně z filmů a muzikálů let šedesátých, ale i modernějších,“ prozradila Veronika Černá z MKS Modrá hvězda ve Kdyni.

Canzonetta často vystupuje na různých městských a společenských akcích a vloni oslavila 20. výročí svého působení. A to rovnou velkým koncertem, na kterém představil svůj neobvykle široký repertoár. Co se historie týče, vznikl z původního dívčího sboru a s malými obměnami má pořád kolem 25 členek. Schází se pravidelně každý pátek. Jak ale prozradila vedoucí sboru Olga Holoubková, nadcházejícímu koncertu předcházely celoroční přípravy a zkoušky byly v posledních měsících mnohdy i 2x v týdnu.

Navíc Canzonetta na přípravě programu poprvé spolupracuje také s jinými odděleními místní Základní umělecké školy. Dobovou atmosféru umocní párové, ale i skupinové tance (žáci Václavy Brettschneiderové) nebo kostýmy samotných členek sboru. Poprvé se s pěveckým sborem představí také žák Kamila Jindřicha, a to hrou na bicí soupravu. Novými doprovodnými nástroji budou navíc foukací harmonika a kytara. Během večera vystoupí také sólisté Martina Zbránková a Jan Fraus z Hlasopletu. Mluvené slovo bude patřit Janu Holoubkovi, na klavír doprovodí Milada Nejdlová.

Koncert se uskuteční v alejích na domažlickém náměstí už tento pátek 6. 9. v 18:00 hodin.