Výtěžek z charitativní aukce fotografií Nikoly Bílkové činí úctyhodných 45 tisíc korun. Bude použit na vzdělávací kurzy, které dětem pomohou se zdokonalit v oborech jejich zájmů a budou tak zase o krok blíže ke svým vysněným profesím.

„V duchu těchto profesí byli stylizovány fotografie pořízené na stadionu Dukla," popsal Madlo Král. „Josef se chce věnovat fotbalu. Kamil chce něco dokázat v atletice. David by se rád stal profesionálním barmanem. Natálie a Soňa by se rády věnovaly modelingu. Žaneta chce pracovat v oboru cestovního ruchu. Albín chce být moderátorem."

Mezi dražiteli se objevily také známé osobnosti fotbalista Jablonce Antonín Fantiš, nebo internetový performer Kamil 'Kazma' Bartošek.

„Kapitolou samou o sobě je pak podpora záložníka pražské Sparty Bořka Dočkala, který kvůli reprezentačním povinnostem nemohl dorazit, nicméně ještě před samotnou dražbou věnoval dětem 15 tisíc korun, ježbyly rozděleny mezi všechny fotografie," podotkl Král.

Velké dražební souboje se tak vedly třeba o fotku moderátora večera Albína. Aukční rekord pak získala fotografie budoucího barmana Davida.

Nebylo dražitelů ani hostů, kteří by odcházeli bez velkých dojmů, na nichž se podílel tým spolku Bohatý sirotek. Za přípravou akce stál zakladatel celého projektu Jonáš Motyčka.

„Jsme potěšeni, že o všechny fotografie byl ze strany dražitelů velký zájem," sdělil s potěšením Motyčka.