Světoznámý bubeník Pavel Fajt přijede příští týden do Lomečku, aby zde vedl bubenický workshop. Zájemci se do něj ještě stále mohou přihlásit.

„Workshop tu pořádáme podruhé. Vloni byl zaměřený jen na perkuse, ale letos se budeme věnovat i bicím soupravám,“ uvedl Pavel Fajt s tím, že škola na bicí soupravu bude probíhat vždy dopoledne v budově Základní školy v Mrákově a škola na perkuse pak vždy odpoledne v areálu Lomečku. „Učit se budeme hrát na djembe, na cajon, což je původně latinskoamerický nástroj z Peru, který se ale ´usadil´ i ve Španělsku, kde se používá jako doprovod k flamencu, ale i na dholl a dun–dun.“

Účastníci workshopu si budou moci po každém dni vyzkoušet, co se naučili. „Každý večer se v Lomečku bubnuje, prostě takový bubenický jam session. Je to zážitek. V Lomečku se totiž dobře drží zvuk,“ poznamenal Fajt a dodal, že počet účastníků kurzu je omezený, ale stále ještě zůstávají volná místa. „Ozvat se mohou zájemci přímo mně a můžeme se případně domluvit i na zapůjčení nástrojů.“

Spaní je možné ve stanech v Lomečku, stejně tak stravování v místním občerstvení. Bubenický workshop, který je určen jak zkušeným bubeníkům a hráčům na perkusní nástroje, tak úplným nováčkům, bude probíhat od středy 6. do neděle 10. srpna a v ceně kurzu (1 500 korun) je notový materiál i audio nahrávky.

Pavel Fajt předvede své umění naplno večer v sobotu 9. srpna, kdy si na koncert pozval zahraniční hosty, Yumiko z Japonska a Wagemana z Belgie. Kurz pak vyvrcholí akcí „Bubny v lomu“ v neděli 10. srpna společně se sochařských sympoziem, které v Lomečku začíná dnes. Více informací získáte přímo od Pavla Fajta na: fajt@centrum.cz nebo na tel. č. 608 030 168.