Někteří si možná opravdu chtěli pojistit účast bělských hasičů na svém požáru, většina však do kulturního domu přišla, protože věděla, že o dobrou zábavu nebude ten večer nouze. A nemýlili se.

Sál kulturního domu si hasiči pěkně tématicky vyzdobili nad hlavami tanečníků visely pestrobarevné fábory, stěny zdobilo několik dekorací v podobě plamenů.

„Máme to tady v Bělé rozdělené tak, že fotbalisté každý rok pořádají zábavu na Valentýna a hasiči zase na Josefa," vysvětlil starosta Libor Picka s tím, že Josefovská zábava hasičům nahrazuje tradiční bál. „Josefovská zábava je tu už dlouhá, možná až dvacetiletá tradice," dodal Picka.

K poslechu a tanci hrála kapela Trinity Band a Bělští a jejich hosté se celý večer čile bavili, rušno bylo na parketu, u výčepu i v přísálí.

„Je to tu skvělé," pochvaloval si mladý pár Zdeňka a Jiří Málkovi. „Líbí se nám příjemná a hodně v pohodě atmosféra. Prostě fajn zábava, která si vůbec na nic nehraje. Jsou tu super lidi, potkali jsme i nějaké známé, se kterými jsme se dlouho neviděli, a obáváme se, že tady zůstaneme mnohem déle, než jsme původně plánovali," dodala Zdeňka, zatímco Jiří už vyrazili objednat další panáky.

Na půlnoc si hasiči připravili překvapení, když vyrazili na pódium v převleku za šmouly a spustili zuřivou hru na atrapy hudebních nástrojů. Chybět samozřejmě nemohla ani bohatá tombola o 370 cenách, kterým vévodily zvěřinové výhry tři divočáci a jedno dančí.

„Každý lístek vyhrával a každý hasič dostal za úkol přispět něčím do tomboly. Přinesli všechno možné, máme tady i ptačí budky nebo kuchařku. Já sám jsem dodal placatý salám a Fernet Stock," poznamenal Josef Jakubše, který měl tombolu na starosti společně s Ladislavem Forstem a Miroslavem Řezníčkem. Příhodně pro hasiče byla mezi cenami i spousta kanystrů na vodu.

Na Josefovskou zábavu přišlo letos kolem 170 návštěvníků, tedy přibližně stejně jako každý rok.

„Myslím, že obě zmíněné zábavy, Valentýnská a Josefovská, si u obyvatel Bělé našly své místo a lidi se sem rádi chodí pobavit," zakončil Starosta Picka.

Ples podpořili:

- Město Bělá nad Radbuzou

- Ori Železná

- Technické pružiny Scherdel

- Technické plasty

- Domažlický deník

- Truhlářství Šustek

- Autodoprava Zdeněk Burda

- Statek Újezd Sv. Kříže

- Restaurace Radbuza

- Rekreační středisko Rybník

- Stavex

- Hoffmann Ceramic

- Výzbrojna Domažlice

- Plasty Pressol

- Pneuservis Kovář

- Železářství Bělá nad Radbuzou

- Eko farma Rybník, Uher Jaroslav

- Květinka Růžena Bílá

- COOP

- Kadeřnictví Machová Zuzana

- Klub P&P Pustovojt Mikuláš

- Josef Šleis

- Krmiva Hašková

- Klatovská, s.r.o.

- Pekárna Hostouň

- Řeznictví Dvořák

- Rybáři Bělá nad Radbuzou

- Záchran. stanice Tachov K. Bobál

- Myslivecké sdružení Lichoň Vidice

- Allianz

- Pavel Koutenský Plzeň

- Martin Svoboda

- František Šik

a další.

Všem sponzorům za sponzorské dary do tomboly děkuje SDH Bělá nad Radbuzou.