Velkoformátové fotografie, které zachycují panenskou přírodu, divokou zvěř a úžasná panoramata, lze nyní zhlédnout v sále Muzea příhraničí ve Kdyni.

Karel Iha je amatérský fotograf, který se na svět hledáčkem svého fotoaparátu dívá již od roku 1976. Fotografie Karla Ihy mají celou řadu obdivovatelů a jeho práce si mimo jiné cení i výtvarník Václav Sika, který výstavu společně se starostou Kdyně, Janem Löffelmannem uvedl a seznámil zúčastněné s další tvorbou Karla Ihy.

Ke slovu se samozřejmě dostal i sám autor, který přiblížil proces vzniku některých vystavovaných fotografií.
„Velmi náročné je zachytit divoká zvířata, která před fotografem sama nepózují, jelen nebo lasice před objektiv na zavolání nepřijde. Abych je mohl zachytit, musel jsem na ně čekat dlouhé hodiny. Každý takový snímek má svůj příběh," uvedl Karel Iha, který si rád hraje také se světlem, mlhou a jinými přírodními úkazy, u kterých je také třeba si počkat na ten správný čas.

Výstava se setkává s nebývalým nadšením návštěvníků, a ten, kdo ji ještě neviděl, by měl určitě do výstavního sálu Muzea příhraničí brzy zavítat. Výstava potrvá do 31. října.
(bau, dub)