Šlo o propojení a upevnění znalostí ze zeměpisu, dějepisu a o prověření fyzických schopností studentů.

Na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze jsme si půjčili horská kola a už nám nic nebránilo v poznávání Prahy. Celou trasu nás provázel profesor z FTVS UK Praha Jiří Šafránek a zasvěceně vyprávěl o zajímavostech i historii nejznámějších míst v Praze.

První kilometry nás čekaly v lesoparku Šárka a první zastávka u vodní nádrže Džbán, další pak v Divoké Šárce u Dívčího skoku, kde jsme si oživili pověst o Ctiradovi a Šárce.

Asi po 7 km mírného klesání jsme dojeli do Tróje, kde se před námi rozprostřel trojský kanál, viděli jsme závodiště a vinice.
Další zastávka s výkladem byla na Výstavišti, pak jsme projeli Stromovkou na Letnou, kde se nám rozprostřel první krásný výhled na historickou Prahu a většinu mostů přes Vltavu.

Projížďka pak pokračovala prvními veřejnými sady v Praze – Chotkovými. Minuli jsme Kramářovu vilu a zavítali na Pražský hrad. Zde jsme měli možnost sledovat střídání stráží a před branami Pražského hradu zazpívat písničku „Žádnej neví, co jsou Domažlice“ s pouličními muzikanty.

Pak už nás čekal jenom Petřín, Strahov a Ladronka. Letohrádek v oboře Hvězda byl naší poslední zastávkou a historickým výkladem o Bílé hoře jsme zakončili naši cyklistickou vyjížďku po Praze.

Čtenář – reportér Alena Šustrová