Podomácku vyrobený nástražný systém byl umístěný v papírové krabici, ležící u vchodu bytového domu ve Vančurově ulici, jen pár desítek metrů od místní mateřské školky. Když se muž, ročník 1982, pokusil krabici odstrčit nohou, explodovala. Hřebíky, matky, šroubky a další kovové výrobky se rozletěly metry daleko, některé se zabodaly do omítky. Muž měl obrovské štěstí, utrpěl jen lehké zranění ruky, obličej zasažen nebyl.

Hlasitá rána a především to, co ji způsobilo, vyvolalo strach lidí z okolí. Policisté, kteří na místo povolali i pyrotechnika a služebního kynologa se speciálně vycvičeným psem, ve středu potvrdili, že už věc právně kvalifikovali i že se pachatele zatím dopadnout nepodařilo. Není tak jasné, co bylo důvodem útoku ani to, na koho byl namířen.

Jana Fišerová působila v letech 2000–2015 na pracovní pozici výjezdová sestra a dispečerka ZZS na výjezdových základnách Domažlice a Bělá. Ilustrační foto.
Záchranáři truchlí nad ztrátou dlouholeté kolegyně, zemřela při tragické nehodě

„Případ jsme právně kvalifikovali jako obecné ohrožení. Stále intenzivně pracujeme a vyvíjíme maximální úsilí pro to, abychom zjistili, kdo nástražný výbušný systém na místo umístil, a případ tak zdárně objasnili,“ informovala ve středu po poledni Deník policejní mluvčí Dagmar Brožová.