„Aktuálně zasahujeme v Horšovském Týně na Domažlicku, kde došlo podle zatím zjištěných informací k výbuchu. Co bylo jeho příčinou, zjišťujeme,“ uvedla po půlnoci policie na sociální síti X s tím, že na místo události povolali také pyrotechnika a služebního kynologa se speciálně vycvičeným psem. Kromě místa samotné události byla provedena prohlídka okolí místa výbuchu. „O dalším vývoji budeme následně informovat,“ dodola policie, která bližší informace k případu zatím nezveřejnila.

Jak doplnila mluvčí záchranné služby Andrea Divišová, z místa výbuchu transportovali záchranáři muže, ročník 1982, s lehkým zraněním do Domažlické nemocnice.

Ilustrační foto: Dopravní nehoda
Mezi Mířkovem a Vidicemi zemřely při nehodě dvě ženy

Podle informací Deníku na místě vybuchl nástražný systém. Když se obyvatel jedné z tamních bytovek vracel domů z práce, spatřil u vchodových dveří krabici. Odstrčil ji nohou a ona explodovala. Vybuchla, vyletěly hřebíky, matky a další kovové věci. Podle místních byla rána hlasitá.

I v úterý na místě ve volném prostranství u panelového domu, kde k explozi „podomácku“ vyrobeného nástražné výbušného systému došlo, probíhá další ohledání včetně prohlídky širšího okolí.

„V souvislosti s tímto případem žádáme případné svědky, případně poškozené, kterým byla výbuchem způsobena majetková újma, aby nás kontaktovali na tísňové lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Stejně tak žádáme řidiče vozidel, kteří Vančurovou ulicí v Horšovském Týně v nočních hodinách z pondělí 19. února na úterý 20. února projížděli a mají k dispozici záznamy z palubních kamer, aby nám tyto záznamy poskytli," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

U požáru trolejbusu zasahovali v pondělí pozdě večer plzeňští hasiči v Šumavské ulici nad hlavním vlakovým nádražím.
V Plzni hořel trolejbus, požár způsobila technická závada

Policie teď mimo jiné řeší, kdo byl terčem útoku.

Podle mluvčího hasičů Petra Poncara hasiči na místo výbuchu nevyjížděli.

Událost rozpoutala diskuze i mezi místními lidmi. Podle jejich sdělení se bytovka nachází nedaleko mateřské školy. „Kdyby na krabici ráno sáhlo malé dítě, mohlo to mít tragickou dohru,“ oprávněně se obávají.