Sedmé kolo Chodské hokejové ligy nabídlo zajímavé utkání staňkovského Tempa a Sokolu Díly.

Díly – HC Tempo Staňkov
2:2 (0:0, 1:1, 1:1)

Ve druhém střetnutí se očekával dobrý a svižný hokej, což se potvrdilo již od úvodního hvizdu utkání. Staňkov se postupně dostával do více šancí, ale ztroskotával na svojí střelecké nemohoucnosti a obětavosti dílských obránců v čele s jejich gólmanem.

V prostřední třetině pokračovala převaha Staňkova, který se dokázal prosadit v 6. minutě po závaru před brankou domácích, když Petr Hoffman dotlačil puk do dílské brány. V 11. minutě této třetiny šťastně skórovali také Dílští, když se nahozený puk z rohu kluziště smolně odrazil od brusle staňkovského obránce do vlastní branky.

Závěrečná třetina již nepřinesla tak pohledný hokej. Čekalo se na to, kterému mužstvu se podaří vstřelit rozdílový gól. V neurovnané hře obou týmů se vyskytly slibné šance na obou stranách, ale oba gólmani byli pozorní. Poslední minuta zápasu však přinesla infarktový závěr. Nejprve 59 vteřin před koncem zápasu se dostal nikým neatakovaný dílský hráč před branku a zakončil nad lapačku staňkovského gólmana a zdálo se, že Díly zvítězí.

Ale Staňkov se s tímto nepříznivým stavem skóre nehodlal spokojit a již po 31 vteřinách se přesně k tyči trefil Jiří Látal a zajistil dělbu bodů za konečný stav zápasu 2:2. „Samozřejmě nás mrzela ztráta tří bodů, ale popravdě musíme přiznat, že i remíza je pro nás velkým úspěchem a i s ohledem na průběh zápasu je remíza spravedlivým výsledkem,“ řekl k zápasu vedoucí týmu dílských hokejistů Vladimír Buršík a pokračoval: „Tým v současné době prochází nelehkým obdobím, a to jak po stránce finanční, tak po stránce hráčské. Zatímco finanční situaci se nám v minulém týdnu podařilo stabilizovat, hráčskou jsme vyřešili pouze částečně, a to hlavně na postu brankáře, na který se nám podařilo získat kvalitního brankaře J. Kadlece. Hráčů do pole máme sice na soupisce spoustu, ale pravidelně chodících a hrajících je málo, a to se projevilo i v tomto zápase, kdy se nás sešlo pouze devět!“