Duel pod širým nebem v krásném prostředí švýcarských Alp se indiánům výsledkově nepovedl, podlehli Luganu, které je aktuálně čtvrtým týmem nejvyšší švýcarské ligy, vysoko 0:5. „Výsledek tomu sice vůbec neodpovídá, ale troufám si říct, že jsme byli daleko lepší. Herně jsme nepropadali. Kdo to utkání neviděl, řekne si, že jsme neměli šanci, ale obraz hry konečnému výsledku opravdu neodpovídal, ale rozhodují góly," říká sportovní manažer indiánů Tomáš Vlasák.

"My jsme nedokázali proměnit jedinou šanci. Poměr střel byl něco kolem 37:15 v náš prospěch, ale bohužel jsme udělali nějaké chyby a oni je okamžitě potrestali. My jsme si hodně šancí vypracovali, hráli jsme převážně u nich ve třetině, ale nedokázali jsme šance proměnit," pokračuje.

"Pro Sašu Hyláka, který se postavil do brány, to byl i z tohohle důvodu hodně těžký zápas. Šlo na něj málo střel a to pro gólmana není nikdy ideální. Byla velká zima, na večerní utkání naštěstí teplota stoupla na -4 stupně, ale den před zápasem kluci trénovali skoro v -20 stupních,“ vysvětluje bývalý vynikající hráč.

Duel se hrál pod širým nebem, bylo teda třeba řadu věcí pozměnit: "Je to jiné než v hale, je zima. Led má jiné parametry, fouká, ale podmínky jsou pro oba týmy stejné. Myslím, že jsme se s tím srovnali dobře. Až na ty góly tedy," vypráví Tomáš Vlasák.

Západočeši do Alp vyrazili bez řady hráčů ze základní sestavy. Chybělo hráčské trio nominované na ZOH 2018, brankářská jednička Miroslav Svoboda a nemohli nastoupit ani junioři Pour, Kvasnička či Eret, kteří jsou s reprezentační devatenáctkou. "Vrátili se nám hráči ze střídavých startů a hostování, také nastoupil uzdravený Petr Kadlec, hráli jsme s tím nejsilnějším týmem, jaký jsme měli k dispozici. Lépe už na tom jsou i David Stach, Míra Preisinger a Lukáš Pulpán, ale ty jsme ještě raději nechali doma," uzavírá bývalá plzeňská šestadvacítka.

V sobotu indiáni narazí na jednoho z dvojice EHC Kloten, Red Bull Mnichov. Ve Svatém Mořici se odehraje také zápas hokejových legend, do kterého zasáhnou i Martin Straka a právě Tomáš Vlasák.

HC LUGANO - HC ŠKODA PLZEŇ 5:0  (2:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Zorin (Vedova, Riva), 19. Vedova (Zorin), 27. Romanenghi (Ronchetti, Brunner), 39. Sannitz, 57. Reuille (Bertaggia). Průběh utkání: 0:0, 5:0.

HC Lugano: Merzlikins - Riva, Chiesa, Ronchetti, Sartori, Fontana, Wellinger, Pagnamenta - Klasen, Sannitz, Bürgler - Walker, Romanenghi, Brunner - Bertaggia, Reuille, Fazzini - Zorin, Vedova, Etem - M. Camichel.

HC Škoda Plzeň: Hylák (Král) - Sklenička, Jones, Moravčík, Kadlec, J. Kindl, Kaňák - D.Kindl, Kratěna, Indrák - Schleiss, Kracík, Kubalík - Vracovský, Kodýtek, Kantner - Hollweg.