Po 18. kole Chodské hokejové ligy tabulku vede Tempo Staňkov se 45 body, ale druhý tým, domažlický Rakon, ztrácí pouhý bod. Dá se tedy očekávat, že po víkendových dvou dohrávkách se Rakon opět vyhoupne do čela.
Počínaje sobotou 14. února začne pokračování ligy, tzv. nádstavba. Prvních šest týmů tabulky se utká každý s každým o konečné pořadí v lize.


Tempo Staňkov – HC Díly
4 : 3 (2:1, 2:1, 0:1)

Poslední zápas základní části sehrál Staňkov ve značně ´okleštěné´ sestavě z důvodu velké marodky.

Díly nastoupily do zápasu také pouze o deseti hráčích. Utkání mělo pozvolný začátek. Domácí se již ve druhé minutě dostali do přečíslení a Tomá Škarda po pěkné přihrávce od Tomáše Nového dokázal prostřelit dílského gólmana.

I přes opatrnou hru si obě mužstva dokázala vytvořit pár vyložených šancí. A tak se i Díly dočkaly v 9. min. vyrovnání, když se po hrubé chybě domácího obránce ocitli dva osamoceni dílští hráči před staňkovským gólmanem a bezpečně svoji šanci využili.

Staňkov se však dokázal do konce třetiny znovu prosadit, když Tomáš Nový doklepl puk opět za záda gólmana hostů.

Druhá třetina začala v o poznání svižnějším tempu hry. Díly dokázaly opět srovnat skóre, když v závaru před domácí bránou přiklepl nešťastně staňkovský obránce puk přesně na hůl soupeři, a ten nemohl minout odkrytou polovinu brány.

Staňkov ale nepolevoval v útočném úsilí, což se mu vyplatilo v 25. min., když se trefil Petr Hoffman střelou přesně mezi nohy hostujícímu gólmanovi.
Minutu nato se Dílští dožadovali uznání gólu, ale rozhodčí neviděl, zda puk skončil za brankovou čarou či nikoliv, a tak se pokračovalo dále beze změny skóre. To Dílští nesli velice nelibě, a po protestech si vysloužili dva osobní tresty.

Od této doby se poklidná hra začala více vyostřovat, a také úroveň zápasu šla velmi dolů. Ve 28. min. ujel po levé straně domácí Tomáš Škarda a s přehledem zakončil svůj únik povedeným blafákem. Tím Staňkov odskočil na rozdíl dvou gólů.

Třetí třetina nabídla jen málo pohledných akcí, zato tvrdých zákroků z obou stran začalo přibývat. Hokej již nevalné úrovně nabídl jen několik šancí ke změně skóre, z nichž většinu měli hosté. Ti dokázali už jen ve 35. minutě po samostatném průniku jejich obránce snížit na konečných 4:3 pro Staňkov.

Utkání bylo vzhledem k častému dohadování ukončeno už pět a půl minuty před koncem hrací doby, protože vypršela doba pronájmu ledové plochy.

Manažer staňkovských Stanislav Paul zápas okomentoval: „Obě strany se těšily na dobrý zápas, který, jak se v předchozích utkáních potvrdilo, dokážou proti sobě odehrát. Rychlý kontaktní hokej ale vydržel pouze první třetinu. Poté se bohužel více diskutovalo než hrálo. Musím říci, že přes nervózní zbytek utkání se ani jedno mužstvo nesnížilo k zákeřným faulům, i když tvrdých střetů bylo k vidění dost a dost.“

Branky Staňkova: 3x Tomáš Škarda, Petr Hoffman, Vyloučení: Petr Hoffman - 4 min., Ladislav Kabourek – 2. min. Sestava HC Tempo Staňkov: brankář – Brožovský Jan, 1. útok – Blacký Radek – Látal Jiří – Hoffman Petr, 2. útok – Nový Tomáš - Škarda Tomáš – Kalivoda Miroslav, 3. útok – Bombala Jan – Peteřik Libor – Kalivoda Miroslav, 1. obrana – Liebl Jiří – Raška Luboš, 2. obrana – Kabourek Ladislav - Blacký Pavel, manažer – Paul Stanislav