"Semifinále mělo vyrovnaný průběh, ale vyvrcholení v podobě samostatných nájezdů se nám podařilo zvládnout. V následném finále měl však Žebrák k dispozici vždy o jednu útočnou trojici více, a proto dokázal zvládnout koncovky obou utkání lépe. Přesto je zisk stříbrné pozice v této sezoně skvělým výsledkem," řekl hokejista Staňkova Tomáš Nový.

V tabulce po základní části byl Staňkov třetí. "Před začátkem sezony jsme neměli žádné konkrétní medailové ambice, ale chtěli jsme se jen v klidu pohybovat v horní části tabulky. Vzhledem k tomu, že pro letošní sezonu byl schválen formát soutěže jako základní část s následným play-off pro první čtyři mužstva, tak jsme se chtěli do závěrečné vyřazovací části probojovat. Se třetím místem po základní části jsme byli tudíž spokojeni," vysvětlil Nový.

Do této sezony vstupovalo mužstvo Staňkova nekompletní kvůli dlouhodobým zraněním. "Tento hendikep na nás začal dopadat koncem základní části a naplno se projevil ve vyřazovacích bojích. Proto jsme byli nuceni oslovit i hráče, kteří již ukončili aktivní kariéru, abychom dali dohromady alespoň minimální potřebný počet hráčů k nastoupení do utkání," upozornil Tomáš Nový.

V průběhu jara bude hokejový Staňkov pracovat na doplnění hráčského kádru. "Bohužel v našem okolí není mnoho aktivních hokejistů, ale budeme se snažit najít nové hráče, kteří mají vztah k tomuto regionu. Jen tak můžeme pokračovat v udržování tradice staňkovského hokeje, který příští sezonu oslaví 25 let od obnovení činnosti a 90 let od svého počátku," uzavřel Tomáš Nový.

Hokejka.
Staňkov prohrál se Žebrákem B i druhé finále a skončil na stříbrné příčce