Pro horšovskotýnské vodáky to byl víkend cinkající medailemi. „Na Lipně bylo chladno a pod přehradou na závodníky čekala trať postavená pro opravdové borce. Za náš klub ´Sedmička´ se na start postavil Denis Wendl v kategorii mužských kanoí jednotlivců C1M a dvojic C2M a Alexandra Vrbová v kajaku žen K1W. Oba si vedli skvěle,“ prozradil vedoucí a zároveň trenér horšovskotýnského oddílu Ladislav Hojda.

Loňští juniorští mistři světa z Bratislavy v C2M Wendl s klatovským Vítem Pohankou vyhráli kategorii starších dorostenců a v jednotlivcích stejné věkové kategorie skončil Wendl čtvrtý. S Pohankou navíc vyhráli pátý závod Českého poháru a stali se republikovými šampiony do 23 let.

„I Saša Vrbová bojovala statečně. V sobotu byla v kategorii K1W starších dorostenek čtvrtá a i v neděli si vyjela finále A. V něm jen vinou problémů na deváté bráně a neprojetí sedmnácté brány skončila celkové třetí, jinak bylo zaděláno na ještě lepší umístění,“ spokojeně konstatoval Hojda.

V neděli už Wendl nestartoval v deblech C2M, jen v singlovém závodě C1M. Po nepodařené první jízdě nakonec vyválčil celkové páté místo mezi staršími dorostenci.

„V sobotu v Mistrovství České republiky do 23 let startovala i naše odchovankyně a teď závodnice Dukly Brandýs nad Labem Jana Matulková,“ připomněl účast své bývalé svěřenkyně Ladislav Hojda.

Matulková v kategorii C1W U23 dosáhla na bronzovou medaili. Zlato brala její oddílová kolegyně Tereza Fišerová a stříbrnou medaili získala olomoucká Tereza Kneblová.

V týmové kategorii 3 x C1W na MČR družstev společně s Terezou Fišerovou a Martinou Satkovou v dresu Dukly Brandýs zvítězily a staly se tak držitelkami titulu Mistryň České republiky pro rok 2018.

„V neděli Jana odjela také pěkné jízdy a v šestém pohárovém závodě získala bronz. Na stupních vítězů tak byl jenom Brandýs… Zlatá totiž byla Martina Satková a stříbrná Tereza Fišerová. Zajímavé je, že v tomto složení v roce 2018 reprezentovaly Českou republiku v kategorii C1 žen do 23 let na mezinárodní scéně,“ doplnil Ladislav Hojda.