Pardubice, Plzeň – V Pardubicích to hokejistům Škody Plzeň už dlouho nejde a šňůra proher na výhodě Čech je zase delší. Indiáni padli v předehrávce 42. kola na ledě extraligového lídra 3:4. Ale bylo to drama. Osudnou se pro Škodovku stala druhá třetina, v níž během chvíle třikrát inkasovala.

Zápasu předcházel slavnostní ceremoniál k poctě pardubické legendy, útočníka a střelce Petra Sýkory, při němž byl v aréně vyvěšen hráčův dres číslo 37.

Extraligovou premiéru si na straně Škody odbyl zase 16letý obránce Skok, po vrstevníkovi Adamu Jiříčkovi další talent z plzeňské líhně.

Hosté sice hned v úvodu ohrozili gólmana Willa, ale zápasový účet otevřelo v páté minutě Dynamo. Brankářem Pavlátem vyraženou střelu doklepl do sítě Zeman. Jednoduše hrající Indiáni však odpověděli dvěma slepenými góly.

Obrat trvající 147 sekund řídil kapitán Schleiss. Nejprve křižnou přihrávkou vybídl ke skórování Baránka a poté po akci se Suchým překonal Willa sám parádní ranou k tyči. „Pardubice mají velké beky, ty nepřekonáte silou, takže jsme se snažili hrát maximálně v pohybu a z toho nasazení vyplynuly i oba góly,“ komentoval Schleiss bleskovou otočku na 2:1.

Jenže Dynamo chtělo zápas urvat pro Sýkoru a zvýšilo obrátky.

V úvodu druhé periody ještě domácí nevyužili přesilovku, pokračovali však v tlaku a Škodovka se dlouhé minuty jen bránila. Pavlát byl pod palbou, ale odolával. Plzeň zahrozila jen občas z protiútoků. Malátovo zakončení z mezikruží zkrotil skvělým zákrokem Will.

V 35. minutě už Dynamo panující stav prolomilo. Špatné střídání hostů potrestal Vondráček. A vzápětí Ciencala a půl minuty po něm Košťál dostali favorita před pauzou do dvougólového vedení.

Domácí byli na koni, jenže Plzeň nesložila zbraně a závěr utkání ještě zdramatizovala. Na Pavláta se řítil sám Mandát, ale gólman tým podržel a hosté se poté dál tlačili za nadějí. Tu čtyři minuty před koncem rozdmýchal parádním gólem Holešinský. Jenže Škodovka pak nevyužila přesilovku a zápas do prodloužení nedotáhla ani v šesti při hře bez brankáře.

Dynamo už těsný náskok uhájilo a sedmou výhrou v řadě si upevnilo vedení v soutěži. Naopak Plzeň porážkou zakončila třízápasovou sérii u soupeřů, z níž vytěžila jen dva body. V neděli se Škodovka už zase doma utká od 17.20 se Spartou.

Dynamo Pardubice – Škoda Plzeň 4:3

Třetiny: 1:2, 3:0, 0:1. Branky a nahrávky: 5. T. Zeman (Poulíček, D. Musil), 35. Vondráček (A. Musil, Mandát), 38. Cienciala (J. Kolář, Hyka), 39. Košťálek (T. Dvořák, Zohorna) – 8. Baránek (Schleiss), 10. Schleiss (Suchý), 56. Holešinský (Kodýtek, Kaňák). Rozhodčí: Pražák, Kika – Lederer, Ondráček. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 31:30. Diváci: 9 867.

Nejlepší hráči: David Musil – Jan Schleiss.

Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, J. Kolář, Bučko – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, T. Zeman – Mandát, A. Musil, Vondráček. Trenéři: Rulík, Král a Zadina.

Plzeň: Pavlát – Baránek, Zámorský, Houdek, Kaňák, Piskáček, Jiříček – Schleiss, Suchý, Pour – Holešinský, Kodýtek, Rekonen – Blomstrand, Mertl, Malát – Bitten, Soukup, Adamec. Trenéři: Kořínek a Bombic.