HC Tempo Staňkov – HC Kanice
3:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Utkání s nádechem místního derby se od první minuty hrálo na plný plyn. V úvodu zápasu se na obou stranách střídaly šance i nepřesnosti ve hře. Na hráčích obou mužstev byla vidět nervozita a obava z inkasování prvního gólu utkání. Staňkovskou svatyni hájil po zranění opět Jan Brožovský, který měl v první třetině o poznání více práce než jeho protějšek v kanické bráně.

Ve druhé třetině hráči Staňkova postupně zpřesňovali hru, což přineslo svoje ovoce. Po pěkné kombinaci první pětky prosadil v 9. min. Jan Bombala, a využil tak přesilovku pět na čtyři – 1:0.

I nadále se bojovalo s velkým nasazením na obou stranách, ale do konce druhé třetiny se, i přes řadu šancí stav zápasu nezměnil.
Do třetí třetiny vstoupili hosté velmi aktivně a snažili se o vyrovnání. Ve 3. min. se po návratu z trestné lavice zapojil do akce Petr Hoffman, který našel najíždějícího Jiřího Látala – 2:0.

Stále se hrálo s vysokým nasazením a ve vysokém tempu. Rozhodlo se až čtyři minuty před koncem zápasu, když Tomáš Škarda skrytou střelou přes obránce překonal hostujícího gólmana a uzavřel skóre na 3:0 pro Staňkov.

Jan Brožovský vychytal již svoji druhou letošní nulu, byl nejlepším hráčem Staňkova a hlavně díky němu tým zvítězil.

„Předně bych chtěl poděkovat uzdravenému gólmanovi Janu Brožovskému za vynikající výkon. Zápas se pro nás vyvíjel velmi špatně, neboť jsme nedodrželi stanovenou taktiku. První dvě třetiny byly pro nás spíše bruslařským maratonem než líbivou hokejovou hrou. Musím pochválit obránce, kteří ve třetí třetině začali plnit své povinnosti a tím pomohli mužstvu k dobrému výsledku. Pevně věřím, že tato zkušenost bude kladným vodítkem k taktice hry do dalších zápasů,“ vyjádřil se k utkání trenér Staňkovských Zdeněk Mergl.

Branky Staňkova: Jan Bombala, Jiří Látal, Tomáš Škarda
Vyloučení Staňkova: Jiří Látal - 10min., Petr Hoffman - 4 min.
Sestava HC Tempo Staňkov:
1. útok – Bombala Jan - Látal Jiří - Hoffman Petr, 2. útok – Raška Luboš - Nový Tomáš – Škarda Tomáš, 3. útok – Pikal Zdeněk – Blacký Pavel - Kabourek Ladislav, 1. obrana – Liebl Jiří – Fronk Michal, 2. obrana – Němec Vojtěch – Falout Josef, brankář – Brožovský Jan, trenér – Mergl Zdeněk.