Dalším kolem pokračovala na domažlickém zimním stadionu Chodská hokejová liga.

Sokol Kanice - HC Sokol Díly
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

´Nabuzené´ Díly skórovaly už v druhé minutě, kdy se jim podařilo díky gólu Smutného ujmout vedení. „Tento gól nás však paradoxně a nevysvětlitelně srazil do kolen. Hráči Kanic nás najednou začali přehrávat a naše hra v této části zápasu byla chaotická a nervózní,“ popsal následující minuty vedoucí týmu Vladimír Buršík.

Dílský tým ale podržel gólman Kadlec, který nebezpečné útoky s přehledem vychytal. Obraz hry se do konce třetiny nezměnil, čehož využili hráči Kanic, kteří dokázali dvě sekundy před koncem třetiny využít k vyrovnávacímu gólu. „O přestávce jsme si v šatně řekli pár taktických rad a učinili několik zásahů do sestavy ve snaze uklidnit hru a vnést do ní určitý řád,“ prozradil Buršík.

Změny přinesly své ovoce a hned v první minutě druhé třetiny si Díly vytvořily slibný tlak. Podle hesla ´nedáš dostaneš´ se soupeři podařilo z protiútoku po tečované střele vsítit gól a strhnou vedení na svou stranu. Hra se sice v druhé třetině vyrovnala a přinesla několik slibných gólových šancí na obou stranách, ale ani jednomu mužstvu se až do konce druhé třetiny nepodařilo přidat další gól. „Před třetí třetinou jsme ještě učinili další úpravy v sestavě a ty se nakonec ukázaly jako rozhodující,“ řekl Buršík.

K obratu ´zavelel´ Blažek, který využil chybu obránce na modré čáře a po přihrávce Svobody zakončil svůj samostatný unik téměř přes celé hřiště vydařeným blafákem. To Díly nastartovalo k vyššímu tlaku, který završil Škultéty, když zužitkoval napadání Smutného a chybu bránících hráčů a přidal třetí gól do branky Kanic. Ty však nerezignovaly a snažily se o vyrovnání. Jejich snahu však o 6 minut později definitivně zmrazila akce první pětky, na jejímž konci byl nahrávající Škultéty a střelec posledního gólu zápasu Smutný. Zápas tak skončil vítězstvím Dílů 4:2. „Je potřeba poděkovat všem hráčům za bojovnost a disciplinovaný výkon hlavně v druhé třetině, který vedl k obratu a k zisku cenných tří bodů do tabulky,“ ukončil Buršík.