Základní část Chodské hokejové ligy byla o víkendu úspěšně dokončena. Nadstavbovou část o týden oddálil domažlický Rakon, kterému chyběly dva zápasy proti Nýrsku a Dílům.

Rakon se po základní části pohyboval na druhém místě tabulky, ale už sobotní výhra nad Nýrskem na zimním stadionu v Klatovech mu zajistila první příčku před staňkovským Tempem.

Klatovský duel měl hned od začátku jasný průběh a Domažličtí ´nasázeli´ Nýrsku dvanáct gólů a utkání tak skončilo s výsledkem 5:12.

Nedělní zápas s třetími Díly, který skončil se skóre 4:7, už byl jen třešničkou na dortu a Rakon potvrdil svoji sílu, když v osmnácti kolech dokázal jen dvakrát remízovat – v prvním kole s Kanicemi (4:4) a ve druhém kole se Staňkovem (3:3).

Po dvou kolech základní části je na druhém místě Tempo Staňkov se 45 body (o 5 méně, než Rakon). Během základní části jen čtyřikrát nevyhrál. První zaváhání přišlo již ve druhém kole s lídrem tabulky (3:3), v 8. kole jen remizoval s Pocinovicemi (2:2) a smolná třinácka přinesla opět remízu, v tomto případě 3:3 s Nýrskem. Osudným mu byl právě první tým tabulky, na který v jedenáctém kole nestačil a prohrál 4:1.

Nyní hokejové fanoušky čeká nadstavbová část. Ta začne sobotními duely týmů ze 7.–10. místa, které rozhodnou o jejich konečném pořadí. Jedná se o týmy Sokol Pocinovice, HC Poběžovice, HC Hasiči a německý tým Ice Barons.
V neděli se pak na ledě utká první šestka. Kromě dvou výše zmiňovaných týmů to jsou Sokol Díly, HC Nýrsko a Sokol Kanice.