Úterní utkání na plzeňském zimním stadionu rozhodli hosté gólem necelé tři minuty před koncem zápasu.

Do zápasu nastoupili bratři Kindlové – obránce Jakub za Škodovku a útočník Denis za Šumperk.

Oba soupeři se střetli poprvé v historii.

První větší šanci zápasu měli hosté v 5. minutě, kdy Pavlátovi vypadla Drtilova střela na tyčku.

Pak hostující brankář Mokrý dvakrát vychytal Martina Langa.

Domácím zatrnulo, když Pavlátovi opět vypadla rána soupeře, ale tentokrát vedle brankové konstrukce.

Na konci 17. minuty padl první gól zápasu. Jakub Kindl vystřelil od modré čáry, Mokrý střelu vyrazil ke Kuťákovi, který v pádu překonal hostujícího gólmana.

Talent Plzeň - VfL Potsdam
Házenkáři mistrovského Talentu se představí v Drážďanech

Necelou minutu před koncem první třetiny byl faulován plzeňský Malát, ale kapitán Suchý neuspěl v trestném střílení.

Po změně stran Mokrý zlikvidoval střelu Kantnera.

V polovině zápasu Pavlát chytil samostatný únik Žalčíka. Na straně Plzně neuspěl tváří v tvář Mokrému Žejdl.

V 37. minutě bylo vyrovnáno. Vachutka dostal přihrávku mezi kruhy a bekhendovou střelou prostřelil Koláře, jenž v domácí svatyni vystřídal Pavláta.

V samém závěru druhého dějství neuspěl šumperský Kučera a Spratek procpal puk za Koláře až po siréně.

Ve třetí třetině jel Žejdl sám na Mokrého, ale ten bekhendový blafák chytil.

Necelé tři minuty před koncem utkání padl vítězný gól zápasu. Kolář sice vyrazil Kratochvílu střelu, ale na dvojitou dorážku Horkého už nestačil.

Pavel Šulc zahodil v ligovém zápase proti Slovácku hned několik šancí, i tak viktoriáni vyhráli 2:1 a vítězstvím se naladili na odvetu 3. předkola Evropské konfereční ligy.
Další obrat Viktorie, ale těžší úkol ji čeká ve čtvrtek

Vyrovnávací gól se neurodil ani ze závaru a ani po střele Kaňáka.

Pětapadesát vteřin před závěrečnou sirénou zkusila Škodovka power-play, ale v něm 32 vteřin před koncem duelu inkasovala do prázdné branky třetí gól z hole Hrachovského.

„V první třetině na hře nebylo znát, že jsme dali šanci mladším hráčům. Diktovali jsme tempo hry, ale zahodili jsme spoustu šancí včetně trestného střílení. Ve druhé třetině kluci začali vymýšlet něco, co do hokeje nepatří, naše hra byla velmi špatná, udělali jsme spoustu chyb, z čehož soupeř vstřelil gól. Ve třetí třetině jsme neproměnili samostatné nájezdy, soupeř potrestal naši chybu v obraně,“ zhodnotil zápas trenér Plzně Miloš Říha.

Sestava Škody: Pavlát (32. Kolář) – Budík, Čerešňák, Kaňák, Jiříček, J. Kindl, Hamšík, Malák – Kantner, Thorell, Suchý – Kuťák, Žejdl, Adamec – Malát, Přikryl, Lang – Slanina, Soukup, Marcel.