Už ve 3. minutě po ztrátě kotouče došlo k přečíslení a hostující Červenka zakončil přesně. I dále tahali hosté za delší konec provazu, ale paradoxně to byli domácí, kteří šikovně vyrovnali Kabourkem. Ještě předtím dali hosté tyčku, ale co se nepovedlo napoprvé, povedlo se Kratochvílovi díky nečitelnému bekhendu – 1:2. Už se zdálo, že první třetinu vyhrají hosté, když se prosadil asi nejlepší hráč domácích Korecký – 2:2.

Druhá třetina začala obrovskou nevyužitou šancí Lagrona, hra se vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách hlavně při přesilovkách. Shodou okolností díky obrovské chybě hostů se v oslabení na modré čáře zmocnil kotouče opět Lagron a tentokrát se z nájezdu nemýlil – 3:2. Hra se začala přelévat ze strany na stranu, šanci měli hosté, pak opět agilní Korecký, ale stav zůstal nezměněn.

Krajská liga, čtvrtfinále play-off, 1. zápas: HC Domažlice - HC Klatovy (na snímku hokejisté v červených dresech) 5:5.
Domažlice zachránily v play-off remízu, Staňkov je ve finále a Díly vypadly

Poslední část hry začali hosté velmi aktivně a byli odměněni vyrovnávací brankou, po průniku před bránu skóroval Růžička - 3:3. Hosté dále hrozili a jen domácí brankář Vileta držel šance domácích. Ti množili chyby hlavně v obraně a po krásné akci je potrestal Kratochvíl - 3:4. Důležitý moment přišel o minutu později, domácí Ondřička nedal samostatný nájezd a z protiútoku trestal Aubrecht – 3:5. Rozhozené Domažlice ještě dvakrát inkasovaly z holí Kofroně a Růžičky, většinou do rozhozené obrany.

„Za dvě úvodní třetiny bych chtěl kluky pochválit, bohužel v poslední části hry rozhodly individuální chyby a pak už se brankostroj nedal zastavit, někdy to prostě tak bývá,“ řekl trenér Domažlic Antonín Mařík.

HC Domažlice – HC Rokycany 3:7 (2:2, 1:0, 0:5)
HC Domažlice: Vileta - Kurek, Kalous, Látal, Rada, Němec - Lagron, Wolf, Kukačka, Kabourek, Lorenc, Korecký, Sladký, Ondřička.
HC Rokycany: Balej - Moulis, Fríd, Filip, Turek, Sládek - Founě, Aubrecht, Bulka, Červenka, Kratochvíl, Růžička, Moravec, Kofroň.

Jakub Faschingbauer.
Faschingbauer řádil proti Mariánkám. Staňkov prohrál první zápas semifinále

Autor: Radek Lorenc