V Litvínově to už zlomíme, vyhlašovali odhodlaně hokejisté Škody Plzeň, jenže zase nic. Indiáni padli na severu 1:2 a po sedmé porážce v řadě klesli v extralize na desátou příčku. To jedenáctá Verva, ještě nedávno ohrožená bojem o záchranu, si čtvrtým triumfem po sobě zařídila účast v předkole play-off.

Předehru vyřazovacích bojů má dvě kola před koncem základní části jistou i Škodovka, jenže by bylo dobré okysličit krev nějakým úspěchem. „Před námi jsou poslední dva zápasy a potřebujeme se urychleně zvednout. Pak se připravíme na předkolo, to už je jiná soutěž. Musíme se ale probrat, jinak z play-off vyhučíme,“ prohlásil kapitán Jan Schleiss.

Tuhá bitva v Litvínově se zlomila ve své polovině, kdy domácí Patrik Zdráhal zúročil přečíslení a svým druhým gólem v utkání postrčil Vervu k zisku tří bodů. Za Plzeň skóroval až šest minut před koncem Aleksi Rekonen a víc už Západočeši nestihli.

„Možná kdybychom dali gól na začátku třetiny. Jenže takhle to honíme na poslední chvíli a soupeři si to hlídají. Jsou zalezlí v obranném pásmu a jen vyhazují puk,“ zlobil se Schleiss.

Plzeň skončí nejhůř dvanáctá, ale může se pohnout i vzhůru. Na deváté Karlovy Vary ztrácí dva body a za duem Olomouc, Kometa Brno na sedmé a osmé příčce zaostává o čtyři. Jenže ve Škodovce teď hlavně přemýšlejí, jak utnout černou sérii. „Už nutně potřebujeme vyhrát a zase se nakopnout,“ zdůraznil útočník Jan Schleiss.

Základní část zakončí Indiáni v neděli doma soubojem s předposledními Českými Budějovicemi a v pátek hrají v Mladé Boleslavi. Dvanáctí Bruslaři uzavírají skupinku účastníků předkola a podobně jako Plzeň neprožívají úspěšné časy. Naposledy však Středočeši vyválčili v Hradci Králové výhru 4:3 v nájezdech.

Dvojice pro předkolo play-off zatím dál tonou v mlze spekulací. Pokud vyjdeme z nynějšího pořadí, Škodovka by šla na Olomouc. Což je soupeř, na něhož Indiáni narazili v úvodu vyřazovací fáze i před dvěma lety a vypadli hladce 0:3 na zápasy.

Hokejová Škoda Plzeň si při utkání s Třincem připomněla 10. výročí zisku ligového titulu.
Škodovka si připomněla titul, potom prohrála s Třincem. Podívejte se