Druhé zaváhání HC Tempo Staňkov v Chodské hokejové lize přispělo domažlickému Rakonu, který je pořád druhý, ale již se shodným počtem bodů a od první příčky ho dělí nižší skore.


HC Tempo Staňkov – HC Pocinovice
2 : 2 ( 1:1, 1:1, 0:0)

Utkání se od počátku neslo v herní převaze Staňkova, ale mužstvo Pocinovic hrozilo z nebezpečných brejků. Jak nebezpečné tyto brejky dokážou být, se domácí přesvědčili již ve čtvrté minutě, když se z jednoho z nich prosadili Pocínovičtí a střelou pod betonem staňkovského gólmana otevřeli skóre.

Staňkov měl stále více ze hry, ale opět se potýkal s velikými problémy při zakončení.

Střeleckou smůlu protrhla až třetí pětka domácích jmenovitě Radek Blacký, který po špatném vyjetí brankáře Pocinovic, s rozvahou sobě vlastní zavezl puk za bránu a předložil nahrávku Lubošovi Raškovi, jež srovnal skóre – 1:1.

Ve druhé třetině měli Staňkovští stále velkou převahu, ale v jejich obraně bylo vidět až nezvykle moc okének. Jedno z nich opět dokázali hosté využít, když dva jejich hráči jeli sami na staňkovského gólmana a opět strhli vedení na svoji stranu – 1:2.

V této době hrál Staňkov již bez Petra Němce, který ze zdravotních důvodů musel po první třetině z utkání odstoupit. Staňkov ještě do konce druhé třetiny stačil srovnat skóre po vyhraném buly střelou Petra Hoffmana z kruhů – 2:2.

V samotném závěru se už zdálo, že po dorážce Petra Hoffmana se dostane Staňkov do vedení, ale rozhodčí gól neuznali. Střelecké štěstí se od domácích definitivně odvrátilo.

Závěrečná třetina se hrála velice nervózně a neurovnaně. Pocinovičtí se snažili kouskovat hru. Staňkov se pokoušel strhnout vedení na svoji stranu, ale stále nemohl překonat gólmana hostů.

Ten jakoby měl magnet na puk na svém těle. V úplném závěru se ještě dvakrát dostali osamocení hráči Pocinovic do samostatných nájezdů, ale tyto obrovské šance díky staňkovskému brankáři Janu Brožovskému neproměnili.
Stav 2:2 se již nezměnil, protože bylo utkání ukončeno dvě a třičtvrtě minuty před koncem hrací doby, z důvodu vypršení doby pronájmu ledové plochy.

„Střelecká potence je bohužel mizivá. Ne, že bychom nebyli schopni vystřelit, ale hokej je o gólech a naše střely pozbývaly přesnost. Snad proto zůstal zápas vyrovnaný. Soupeř načetl styl hry a bránil střední pásmo. Pro naše mužstvo bylo těžké tuto obranu překonat. Poděkovat bych chtěl brankáři Janu Brožovskému za vychytané samostatné úniky soupeře a dále bych chtěl vyzdvihnout zlepšující se třetí pětku. Zápas bohužel neukončil rozhodčí, ale možná minutu troubící rolba, který nakonec vjel na ledovou plochu dvě a třičtvrtě minuty před koncem utkání. Škoda, že si hráči obou mužstev platí led,“ připomněl pikantní událost trenér HC Tempo Staňkov Zdeněk Mergl.

Branky Staňkova: Petr Hoffman, Luboš Raška, Vyloučení: Petr Hoffman, Josef Falout, Vojtěch Němec, Jiří Látal – všichni po 2 min.

Sestava HC Tempo Staňkov:
brankář – Brožovský Jan, 1. útok – Němec Petr – Látal Jiří – Hoffman Petr, 2. útok – Kalivoda Miroslav – Nový Tomáš – Škarda Tomáš, 3. útok – Bombala Jan – Blacký Radek – Blacký Pavel – Tomášek Karel, 1. obrana – Liebl Jiří – Fronk Michal, 2. obrana – Němec Vojtěch – Falout Josef, 3. obrana – Raška Luboš - Kabourek Ladislav, trenér – Mergl Zdeněk