Ještě před začátkem zápasu aplaudovala ve stoje Metrostav Arena Richardu Královi, který od vedení mladoboleslavského klubu dostal dres s číslem 900 u příležitosti jeho jubilejního pátečního zápasu.

Hosté byli v první dvacetiminutovce aktivnějším týmem. Poprvé zahrozili při první přesilovce domácích, kdy Modrý trefil od modré tyčku. Plzeň se branky dočkala v závěru první třetiny. Od zadního mantinelu nahodil kotouč do brankoviště Adamský a ten se od Schwarze odrazil do klece.

Úvod druhé části hry patřil domácím. Nejprve se před hostující branku vyřítil kapitán Richard Král, atakován obráncem ještě předložil puk Pabiškovi, který vyrovnal. A situace se opakovala za tři minuty. V oslabení si Král dvakrát vyměnil puk s Pabiškou, který to měl na konci akce opět téměř bez práce.

Plzeň se ale dokázala oklepat a vyrovnání přišlo opět v oslabení. To po buly ve středním pásmu z ničeho nic uháněl sám na branku Vampola a dokázal se prosadit. Pak Hvila v tutovce zazvonil na tyčku za Schwarzem. Pak se ale Plzeňští prosadili po osvědčené přesilovkové kombinaci, na jejímž konci zakončoval do odkryté klece Vlasák a Plzeň znovu vedla.

Boleslav má ale naštěstí ve svých řadách fenomenálního Richarda Krále. Ten v závěru druhé třetiny proměnil trestné střílení nařízené za faul na jeho maličkost. A mimochodem to bylo také v oslabení.

V nervózní třetí třetině se přokonávali brankáři, a tak diváci branku neviděli a muselo se do prodloužení. To ale nemělo dlouhého trvání. Po pětadvaceti sekundách našel Martin Straka Hanzlíka a ten rozhodl o dvou bodech pro Plzeň.

Marián Jelínek, trenér Plzně: „Chtěli jsme v Boleslavi bodovat a jít na první místo. K vidění byl vyrovnaný a hektický zápas plný chyb. Vždyť padly tři branky v oslabení, což je hodně atypické. V závěru už to bylo hodně emotivní a samotné prodloužení bylo vabank. My jsme letos prohráli snad sedm prodloužení z osmi, tak jsme rádi, že to dnes vyšlo za dva body.“

Jiří Šejba, asistent trenéra Mladé Boleslavi: „Věděli jsme o skvělé formě Plzně, o čemž vypovídá její postavení v tabulce. Byl to zajímavý zápas, který se otáčel z jedné strany na druhou. Proti tak kvalitnému týmu jako je Plzeň se ale musíme vyvarovat chyb, protože Plzeň je dokázala potrestat. Bohužel jsme museli trochu zamíchat formacemi, protože se zranil Sýkora a hrát nemohl podle smlouvy Kracík.“

BK Mladá Boleslav – HC Plzeň 1929 3:4 PP

Třetiny: 0:1, 3:2, 0:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 21. Pabiška (Král), 24. Pabiška (Král), 38. Král – 17. Adamský (Vampola), 32. Vampola (Hanzlík), 37. Vlasák (Straka, Kovář), 61. Hanzlík (Straka, Vlasák)

Nejlepší hráč: Richard Král

Boleslav: Schwarz – Jindra, Lehikoinen, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Frolo – Sup, Král, Pabiška – Bahenský, Nouza, Boháč – Fabuš, Macho, Handlovský – Vrbata, Krejčík. Trenér: Čermák.

Plzeň: Pöpperle – Jeřábek, Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O´Brien – Vostřák, Straka, Vlasák – Hvila, Vampola, Adamský – Pitule, Heřman, Dvořák – Stránský, Kovář, Lev – Sedláček. Trenér: Jelínek.

Rozhodčí: Husička, Turčan – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 2:1. Diváci: 3920.