Plzeň si tak před vyprodanou Logspeed CZ Arénou spravila chuť po páteční porážce ve Vítkovicích a v tabulce se vrátila na druhou příčku. Rytíři prohráli jedenáctý zápas v řadě a čtyři kola před koncem základní části je jejich pozice na chvostu tabulky dál hrozivá.

Nedělní utkání rozhodně nebylo pro slabé povahy. Rytíři s majitelem a šéfem Jaromírem Jágrem v sestavě třikrát vedli, naposledy ještě dvanáct minut před koncem 5:4, Indiáni je však ještě gólově přetlačili.

„Ten zápas nebyl vůbec lehký. Zvlášť v našem pásmu jsme měli obrovské problémy. Nepodali jsme nějaký extra výkon, ale měli jsme asi víc štěstí a za tři body jsme rádi,“ říkal po boji plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Přitom střetnutí začalo pro Indiány skvěle. Jen po 34 sekundách, kdy v aréně ještě doznívalo skandování domácích fans: Kladno patří na dno, plzeňský Kantner zblízka otevřel skóre a oslavil tak návrat do elitního útoku ke Gulašovi s Mertlem.

Indiáni točili se soupeřem a dlouhé minuty se hrálo před bránou hostů. Kdo však očekával hladkou jízdu k výhře, trpce se mýlil.

V šesté minutě kladenský Bláha srovnal. Následně plzeňskou rozehrávku zachytil Vampola a dostal Rytíře poprvé do vedení. Jen však na 68 sekund. Stav na 2:2 upravil trefou z dálky Čerešňák, aby před koncem třetiny strhl v přesilovce vedení znovu na stranu hostů O´Donnell. Před první pauzou mohli mít Rytíři další početní výhodu, ale Jágr zajel za rozhodčími a faul na sebe odvolal. Příliš kladných ohlasů z hlediště se však 48letý borec nedočkal.

V druhé části pak Indiáni postupně přidali na pohybu a ovládli boj. Strakovu ránu z mezikruží brankář Godla jen vyrazil a z dorážky skóroval Kodýtek.

Jenže Škodovka přes pokračující převahu (na rány vyhrála třetinu 15:4), únik Poura v oslabení nebo šance Mertla a Gulaše rozdílový gól nepřidala.

Až po pauze dostal Indiány po dravém průniku do náskoku Gulaš. Šlo o 34. zásah plzeňského kapitána v sezoně, čímž vyrovnal letitý klubový rekord někdejšího útočníka Škodovky a nyní trenéra mládeže Františka Černého.

Ale ještě se děly věci. Hosté otočili dvěma góly kormidlem znovu na svou stranu, jenže po další Gulašově akci se zblízka prosadil Jánošík a definitivně vrátily Plzeň do sedla slepené trefy obránců Pulpána s Kaňákem. Na konečných 8:5 pak výsledek zpečetil gólem do opuštěné kladenské klece Kodýtek.

„Nevím, jak bych zápas zhodnotil. Stalo se nám to již podruhé venku. I předtím v Liberci jsme třikrát vedli. Okamžitě jsme však vždy vedení ztratili. Nevím, jestli už je to v hlavách,“ hlesl po utkání kladenský trenér David Čermák.

Už v úterý změří Škodovka síly v dohrávce 11. kola v Liberci s aktuálním extraligovým lídrem.