Plzeň už se Strakou doma podlehla Litvínovu

Plzeň /FOTOGALERIE/ - Hokejisté HC Plzeň 1929 prohráli potřetí v řadě, doma podlehli Litvínovu 4:5.

4.10.2009

Ze zápasu 12. kola hokejové extraligy Plzeň (v bílém) - Litvínov 4:5.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Ani návrat Martina Straky do plzeňské sestavy po čtyřzápasové pauze zaviněné zraněním nezabránil dalšímu výpadku modrobílých. Náčelník sice vstřelil gól a na dva přihrál, jeho tým přesto prohrál s Litvínovem 4:5 a po pátečním debaklu v Karlových Varech se dočkal první domácí porážky v normální hrací době.

Zápas dvanáctého extraligového dějství na západě Čech měl hodně divoký průběh. Plzeň otevřela bleskově skóre. Po deseti vteřinách se trefil Bomersback a vyšvihl se do čela extraligových rychlopalníků. Zároveň se však strhla pro domácí téměř zničující přestřelka.

Po 36 vteřinách bylo srovnáno. Nájezd dva na jednoho zakončil švihem Černý. V třetí minutě přidal druhý gól hostů z trestného střílení Lukeš, kterého v brejku lehce atakoval Hanzlík. A v šesté minutě vedl Litvínov už o dvě branky. Předtím se sice musel činit hostující gólman Jaroslav Hübl, ale odolal. Naopak z protiútoku Jánský prostřelil Francouze.

„Na úvod jsme si připadali jako ve snu, z něhož nás ale hosté zase rychle probrali,“ říkal trenér Marian Jelínek. „Nedokázali jsme totiž čelit jejich agresivní hře, pouštěli je do brejků.“

Straka sice dorážkou proměnil třetí plzeňskou přesilovku, ale domácí radost trvala ani ne půl minuty. Ujalo se totiž nahození Majdana po otočce. „Tohle bláznění musí přestat. Je třeba se znovu soustředit na defenzivu, celé mužstvo,“ důrazně prohlásil šéf Plzně.

Dobu léčení si z možného měsícě zkrátil na půlku. „Jsem v pořádku, vynechával jsem jen buly,“ komentoval Straka svůj zdravotní stav.

Indiáni podporovaní fanoušky se nevzdávali a v prostřední části srovnali krok. Kombinaci přesilovkového komanda zakončoval vždy Vlasák, vybídnutý Strakou. Poprvé při hře pět na tři a v závěru třetiny i ve výhodě o jednoho muže.

Jenže v úvodu třetí části využili přesilovku také Litvínov. „Vyšla nám první třetiny, pak jsme se ale nekázní o náskok připravili. Za pátý gól jsme byli hodně rádi ,“ říkal explzeňský trenér Jiří Kučera. „Minulost je pasé, teď jsem koučem Litvínova.“

Domácí snahu o zvrat zbrzdil pětiminutový trest Mezeie. V oslabení nasadil k brejku Adamský, ale zahákovaný nezakončil. Na konec hráli indiáni ještě přesilovku umocněnou odvoláním brankáře, alespoň na bod jako v předchozích třech domácích vystoupeních ale nedosáhli.

Plzeň duelem s Litvínovem načala třízápasovou sérii na domácím ledě. Už v úterý na ČEZ Arenu zaútočí Sparta.

Plzeň - Litvínov 4:5

Třetiny: 2:4, 2:0, 0:1. Muž zápasu: Straka. Branky a nahrávky: 1. Bomersback, 16. Straka (Benda, Modrý), 33. Vlasák (Straka, Bomersback), 40. Vlasák (Straka, Modrý) – 1. Černý (V. Hübl, Gureň), 3. Lukeš (TS), 6. Jánský (Kroupa), 17. Majdan (Punčochář), 43. Lukeš (Reichel). Rozhodčí: Jeřábek, Husička – Čech, Vengrin. Vyloučení: 5:11, navíc Mezei (PLZ) 5 min. a do konce, využití: 3:1. Diváků: 5881.

Plzeň: Francouz – Benda, Modrý, Benák, Hanzlík, Dresler, O´Brien, Mezei – Bomersback, Straka, Vlasák – Adamský, Vampola, Tvrdík – Scofield, Kovář, Matějovský – Kracík, Heřman, Dvořák. Trenér: Jelínek.

Litvínov: J. Hübl – Kroupa, Kubát, Skuhrovec, Punčochář, Švarný, Gureň – Jánský, Reichel, Lukeš – Černý, V. Hübl, Jenáček – Majdan, Vopat, Trávníček – Bojer, Bernát, Heinisch. Trenér: Kučera.

Autor: Karel Sopr

4.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

V Domažlicích začaly taneční pro dospělé.

Začaly taneční kurzy pro dospělé

Chtěla spáchat sebevraždu. Po ženě pátrali strážníci, policisté, psi i vrtulník

Domažlicko – Dramatickou pátrací akci mají za sebou policisté a strážníci.

Sezonní linka svezla na Čerchov skoro čtyři tisíce lidí

Čerchov – Symbolické rozloučení s letošní sezonou připravil provozovatel letní sezonní linky, která spojuje Domažlice a okolní obce včetně těch příhraničních v Bavorsku s vrcholem Čerchova.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.