Z vítězství se ve šlágru třetího kola extraligy nakonec radovali hosté z Prahy, kteří domácí Indiány udolali 3:2 v prodloužení. Škodovka se musela spokojit s bodem.

Také včerejší zápas v plzeňské aréně měl slavnostní úvod.

Diváci v zaplněné hale aplaudovali legendě, bývalému slavnému útočníkovi a mnohaletému plzeňskému kapitánovi Bohuslavu Ebermannovi, který oslavil sedmdesátiny.

Už v první třetině měli domácí více ze hry, ale explzeňský gólman Machovský vše pochytal.

Až v závěru třetiny se sice Sparta usadila v domácím pásmu, ale z rychlého protiútoku inkasovala. Eberle střílel pod horní tyč a slavil první gól v plzeňském dresu.

Domácí brankář Frodl zase famózním zákrokem kryl Formanovu šanci.

Nařízený, i když neprávem a po intervenci kapitána Gulaše odvolaný domácí trest, vyvolal strkanici. Sparta si od plzeňských fanoušků vyslechla své.

V prostřední části se už tak urputný zápas ještě přiostřil. Hostující Sill se ocitl sám před Frodlem, ale ten jeho pokus zlikvidoval.

Plzeň se sice poté vymanila z tlaku, jenže v 27. minutě si na Klimkův pas najel Kudrna a srovnal.

Velkou šanci v oslabení spálil hostující Smejkal. A když potom Kratěnova rána cinkla o sparťanskou tyč, sudí rozpažil.

Před druhou pauzou navíc Kantner po nájezdu s Gulašem sám před Machovským trefil znovu tyčku a v další šanci nepřehodil natažený beton gólmana. Zmařené šance měly domácí mrzet.

Ačkoliv byli škodováci dál aktivnějším týmem. Sparta se v čase 43:40 dostala v početní výhodě do vedení.

Plzeň ještě rychle odpověděla , když Machovského překonal prvním gólem za Plzeň i v extralize Allen.

„Za gól jsem rád, ale je to jen poloviční radost, protože jsme nevyhráli,“ říkal americký bek.

Další zásah už totiž Indiáni nepřidali a na řadu přišlo prodloužení. V něm si hosté zahráli přesilovku, kterou Košťálek proměnil v druhý bod pro Spartu.

„Výhodu sehráli dobře, ale i tak si troufám říct, že jsme byli lepším týmem. Rychle jsme sice srovnali, ale po tlaku jsme nedokázali dát další gól. Hráčům ale i tak musím poděkovat, že zápas odmakali až do konce,“ říkal plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Také sparťanský kouč Uwe Krupp uznal, že Plzeň byla v utkání dominantní. „Sehráli jsme těžký zápas, v němž měl sice soupeř převahu, ale my jsme bojovali. Hráči před Machovským zblokovali spoustu střel a nakonec se k nám přiklonilo štěstí,“ říkal Krupp.

V sobotu hraje Škodovka ve Vítkovicích.

Hokejbalisté Snacku vyhráli také druhý zápas sezony

HC ŠKODA PLZEŇ - HC SPARTA PRAHA 2:3 po prodloužení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Eberle (Straka, J. Kindl), 46. Allen (D. Kindl) – 27. Kudrna (Klimek), 44. Jarůšek (P. Vrána, Kalina), 64. Košťálek (Blain).

Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Lhotský, Klouček. Střely na branku: 46-30. Diváci: 6336.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Vráblík – Kantner, Nedorost, Gulaš (C) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Piskáček (A), Delisle, Gregorc, Košťálek, Blain, Kalina, Tomáš Dvořák – Beran, Sill, Černoch – Říčka, P. Vrána (C), Jarůšek – Buchtele, Pech (A), Forman – Smejkal, Klimek, Kudrna. Trenéři: Krupp, Nedvěd.