Před zaplněnou halou nejprve defilovaly největší klubové legendy napříč historií.

Hvězdy minulých let si užívaly aplaus fanoušků a převzaly speciální klubové retrodresy ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého století.

Největší porci potlesku sklidil někdejší excelentní útočník, nyní generální manažer a majitel klubu Martin Straka.

A pak už se vydali do boje jeho následovníci Gulaš a spol., rovněž oděni do modrobílých trik s okřídleným šípem a typickým pásem modrých kosočtverců.

Plzeň ve 41. extraligovém kole porazila mistrovskou Kometu Brno 5:2 a poprvé v sezoně dokázala moravský tým skolit.

Duel pátého s šestým nabídl parádní hokej hodný výročního zápasu.

Brno nastoupilo bez Erata, zato s Plekancem v sestavě. Plzeň však měla navrch a šla do vedení. Už ve druhé minutě překvapil brněnského brankáře Vejmelku výstavní ranou obránce Allen.

Následně rozezněl tyčku odkryté domácí branky Orsava. Brejk na Vejmelku zase zakončil těsně mimo Straka. Kometa sice poté v přesilovce po Muellerově pohotové střele srovnala, ale pak už ostrými pálili zase Indiáni.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno.

Po Allenově pasu se na Vejmelku řítil Kovář a brejk zakončil trefou mezi nohy gólmana. Soupeři se o to víc na Kováře soustředili. Až tak, že s příliš dotěrným Čermákem si to centr vyřídil v bitce. Po sérii ran poslal soupeře chvatem k ledu.

Dvougólové vedení vydrželo Škodě i po druhé třetině. Nebezpečnou Muellerovu střelu kryl gólman Frodl. Plzeň se dvakrát ubránila v oslabení a závěr třetiny znovu ovládla. D. Kindla však o gól připravil hákujíci Gulaši.

Domácí však početní výhodu nevyužili stejně jako potom přesilovku pět na tři. Nakonec však nemuseli litovat. V 54. minutě zaskočil Vejmelku trefou na bližší tyč Kantner a na 5:1 po nájezdu zvýšil Straka. Brněnský Holík ještě stav korigoval, ale radost přes sedm tisíc plzeňských fanoušků nezastavil.

V posledním utkání před reprezentační přestávkou nastoupí Plzeň v neděli v Praze proti Spartě.

Ladislav Čihák (Plzeň): Zápas se nám vydařil po všech stránkách. Atraktivní duel s oslavami, skvělá atmosféra a vítězství. Vyšel nám už vstup do zápasu, dařilo se nám dohrávat souboje, být na puku a tlačit se do brány. V závěru první třetiny jsme soupeři odskočili v přesilovce na 3:1, což bylo asi klíčové. Na dobrý výkon jsme navázali i ve druhé části, ačkoliv gól nepadl. Jsem rád, že jsme soustředěně dohráli i zbytek utkání. Kluci zápas odmakali až do konce. Na rozdíl od utkání v Liberci ani na chvíli nezaváhali a proto máme tři body. Byl to jeden z našich nejlepších výkonů v sezóně, za což děkuji celému týmu, ale musíme v tom dál pokračovat. Už v neděli hrajeme na Spartě.

Kamil Pokorný (Brno): Nám se utkání vůbec nepovedlo. Už v první třetině domácí ukázali větší agresivitu, vyhrávali osobní souboje, měli spoustu šancí a vypracovali si vedení 3:1. Ačkoliv jsme měli několik pasáží, kdy jsme zvedli hlavu, nedokázali jsme vstřelit kontaktní gól. Plzeň vyhrála zaslouženě a soupeři také gratuluji.