Postupně se prokousával od nejnižších soutěžních tříd, aby v minulé sezoně vyhrál základní část nejvyšší krajské soutěže a smolně padl až ve finále play-off s B-týmem druholigového HC Klatovy. Prioritou pro klub je výchova mladých hráčů a velmi úspěšná jsou jak žákovská, tak dorostenecká mužstva. V sobotu kulaté výročí založení oslavili domažličtí hokejisté celodenním zábavným programem na zimním stadionu.

„Oslavy se povedly. I přes nepřízeň počasí, kdy déšť a chlad ovlivnily venkovní program před stadionem, přišlo během dne a večera s námi oslavit kulatiny přibližně osm stovek dospělých a dětí,“ spokojeně konstatoval předseda HC a sám aktivní hráč A-týmu David Sekerák.

Program oslav se dal rozdělit na sportovní a ostatní zábavu. Hokejový předkrm před hlavním utkáním áčka se starou gardou extraligové Škody Plzeň obstarali žáci zápasy proti vrstevníkům z Klatov, Rokycan a Třemošné.

1. a 2. třída: Domažlice - Klatovy 7:5
3. třída A: Domažlice - Klatovy 12:1
3. třída B: Domažlice - Klatovy 7:9
4. třída: Domažlice - Rokycany 4:7
Mladší žáci: Domažlice - Třemošná 7:4

Hlavní zápas HC Domažlice – HC Old Boys Pilsen Indians skončil výhrou zkušených hostů 7:6 (0:0, 4:2, 3:4), když rozhodující gól vstřelili 22 vteřin před koncem. „Už jsme si mysleli, že to skončí remízou 6:6 a dáme si na každé straně pět rozhodujících nájezdů, ale Škodováci nám to zkazili,“ smál se Sekerák. „Bylo poznat, že šlo o hráče s bohatými extraligovými zkušenostmi a herně byli lepší než my. Doháněli jsme to lepší fyzičkou,“ dodal. O šest gólů domácích oslavenců se podělili hattrickem Marek Horejš, dvěma Jan Setikovský a jedním Jakub Faschingbauer. Zápasu předcházela autogramiáda plzeňských borců.

Venku i přes vytrvalý déšť řádily děti na řetízkovém kolotoči či při dovednostních soutěžích. Dospělí se večer sešli na vystoupení hudební skupiny 1/2Rebel. „Začali jsme brzy ráno a skončili až po půlnoci. Děkuji všem z klubu za perfektně odvedenou práci a všem ostatním za podporu,“ uvedl na závěr Sekerák.