Zimní stadion v Domažlicích byl svědkem devátého kola Chodské hokejové ligy. Favorité nezaváhali a v utkáních vyhráli. Nejvyššího výsledku dosáhl Staňkov, který se utkal s posledním Nýrskem.

HC Tempo Staňkov – HC Okula Nýrsko
10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Utkání začalo ve svižném tempu a oba soupeři se snažili podporovat svoji útočnou hru, a tak byly k vidění velmi slušné brankové příležitosti před oběma brankami. Ve 4. a v 9. minutě se dvakrát prosadil staňkovský ostrostřelec Petr Hoffman. V téže minutě zvyšoval již na rozdíl tří gólů Jiří Látal. I hosté z Nýrska měli několik pěkných možností ke skórování, ale i přes několik samostatných úniků si nedokázali poradit s výborně chytajícím staňkovským gólmanem Janem Brožovským. Účet úvodní třetiny završil Luboš Raška pohotovým doklepnutím puku za záda hostujícího gólmana po střele Vojtěcha Němce.

Staňkov dokonal rozhodnutí zápasu raketovým nástupem do prostřední třetiny. Ve 2. minutě se přesně trefil Tomáš Škarda, ve 4. minutě po krásné kombinaci s Tomášem Novým přidal druhou trefu a na začátku 6. minuty dokončil Tomáš Škarda svůj čistý hattrick. To ale ještě v této minutě nebylo vše. I domácí Jiří Látal stačil dokonat svůj hattrick, když vstřelil dvě branky během 10 vteřin.

Ve třetí třetině se domácí hlavně soustředili na udržení čistého konta svého brankáře, k čemuž jim jednou pomohla i tyčka. Utkání se vlastně jen dohrávalo a otázkou bylo, jestli se podaří Staňkovu dosáhnout desátého gólu. Jak se blížil konec zápasu, zdálo se, že se to domácímu mužstvu již nepodaří. Pak ale i Petr Hoffman dokázal zkompletovat dvě minuty před závěrečnou sirénou svůj hattrick a uzavřít tak konečný výsledek na 10:0 pro domácí. Staňkovu se podařil nevídaný jev, když tři z jeho hráčů dosáhli v jednom utkání na hattrick.

„S dnešním výkonem celého mužstva jsem velmi spokojen, dařila se nám kombinační hra a vycházela nám i střelba. Pro soupeře je to krutý výsledek, ale na štěstí pro nás se mu nedařilo v zakončení,“ v krátkosti zhodnotil utkání trenér staňkovského týmu Zdeněk Mergl.