V devítičlenné tabulce se o první místo v základní části soutěže bojovalo až do posledního kola, kde ho nakonec urval nováček letošního ročníku z Domažlic.

V pátek 16. února přijel na zimní stadion do Domažlic Tachov a vzhledem k aktuálnímu postavení v tabulce se počítalo s přesvědčivou výhrou domácích. Ti ale byli rádi za remízu po 60 minutách, kdy až ve třetí třetině stahovali tříbrankové manko. V následných nájezdech ze šesti proměnili jen jeden, a proto Tachovu v přestřelce podlehli 8:9 po samostatných nájezdech. V tomto zápase si premiéru v krajské lize mužů odbyl i tahoun mladšího dorostu Štěpán Říha.

Utkání a svou premiéru zhodnotil právě nejmladší hráč utkání: „Myslím si, že jsem se v chlapském hokeji neztratil. Samozřejmě je to naprosto jiná úroveň, než se kterou se setkávám v dorostenecké kategorii. Dost jsme někdy zbytečně přehrávali situace. Je to škoda, že jsme nehráli jednodušeji, mohli jsme dát více branek,“ popsal mladičký talent.
Sestava Domažlic: Novák – Kulhánek, Muchka, Blažek O., Kupčík, Kučera, Baxa, Faschingbauer “C“, Horejš, Polívka V., Říha, Škarka, Sequens, Weber.

Tečku za zákl. částí Domažlickým obstaral zápas na ledě Rokycan. Po podcenění zápasu s Tachovem museli pro udržení první pozice v tabulce bezpodmínečně vyhrát. To se nerodilo vůbec lehce, ale nakonec v okleštěné sestavě favorité zvítězili 4:2. Domažličtí se tak mohli radovat nejen z vítězství v zápase, ale i z celkového triumfu v zákl. části, kdy skončili s 38 bodovým ziskem o skóre před druhou rezervou hokejistů Klatov a v těsném závěsu jednoho bodu bral třetí místo HC Rebel Město Nejdek.

Základní část soutěže zhodnotil Jonatan Sequens, který se po pětitýdenní pauze způsobené zraněním uvedl vítěznou brankou v zápase proti Rokycanům.

„Základní část se nám povedla, i když bych to rozdělil na dvě části. Zpočátku od nás soupeři nic nečekali a nevěděli s kým mají tu čest, takže jsme dávali všem veliké příděly a nepovedl se nám pouze zápas s Nejdkem. V druhé polovině sezony to bylo slabší, i když se nám dařilo pravidelně vyhrávat, výkony už nebyly tak dominantní. Především nás mrzí ztracené domácí zápasy proti Kaznějovu a Tachovu, kdy jsme měli jednoznačně vyhrát, ale svým výkonem jsme si zápasy sami prohráli. V druhé části sezóny mi také přišlo, jako by si všechny týmy daly jediný cíl, a to porazit Domažlice. Kolikrát nám soupeři hokej tak otrávili, že jsme se jim přizpůsobili a nesoustředili se na svou hru. Z toho pramenila naše zbytečná vyloučení. Dalším faktorem byla také únava, když většina kluků hraje ještě za Akademiky Plzeň a těch zápasů a tréninků bylo prostě moc. Každopádně nikdo nečekal, že bychom v první sezoně v kraji mohli vyhrát základní část. Teď se všichni těšíme na play-off. Snad se nám v něm bude dařit jako v základní části.“

Domažlický hokejový tým momentálně čeká na semifinálového soupeře, protože první dva celky tabulky si automaticky zajistily postup mezi čtyři nejlepší v play off.

Jejich soupeř vzejde ze čtvrfinálových dvojic Nejdek – Třemošná a Rokycany – Kaznějov. Zápasy v play off se hrají na dvě vítězná utkání.