Hokejová Škoda Plzeň zbrojí na nadcházející sezonu. Jen nedávno bylo představeno sedm hráčských posil extraligového áčka a nyní klub slavnostně vyhlásil začátek nové éry. Změnila se jeho vlastnická struktura. Martina Straku už jen v roli spolumajitele klubu doplnila společnost Autocentrum Šmucler. Generálním partnerem zůstává společnost Škoda Group.

„Již delší dobu jsem k sobě hledal silného partnera, který by se zapojil do řízení klubu. Jsem velice rád, že jsem jej našel právě ve společnosti Autocentrum Šmucler, kterou vlastní Jan Šmucler a Miroslav Bláha,“ řekl na tiskové konferenci Martin Straka s tím, že v klubu bude nadále působit. „Samozřejmě budu pokračovat, žádná jiná varianta nikdy nepadala v úvahu!,“ zdůraznil generální manažer a nyní i místopředseda představenstva nově zapsané akciové společnosti HC Škoda Plzeň. Předsedou představenstva je Jan Šmucler a členem Miroslav Bláha.

Novým spolumajitelem hokejové Plzně se stala společnost Autocentrum Šmucler. Bude vlastnit padesát procent akcií stejně jako Martin Straka. Klub oznámil změnu vlastnické struktury na tiskové konferenci.Novým spolumajitelem hokejové Plzně se stala společnost Autocentrum Šmucler. Bude vlastnit padesát procent akcií stejně jako Martin Straka. Klub oznámil změnu vlastnické struktury na tiskové konferenci.Zdroj: Deník/Petr ERET

Cílem změn je posílení klubu po ekonomické stránce, což by mělo přinést i lepší sportovní výsledky. Škodovka poslední sezony v extralize nezářila. Třikrát po sobě vypadla z play-off už v předkole, když naposledy Indiáni nestačili v pětizápasové sérii na liberecké Tygry. „Všichni v organizaci si přejeme, abychom se posunuli v soutěži zase výše. V posledních letech jsme se zastavili na místě, což chceme změnit a společně dosáhnout úspěchu,“ zdůraznil Straka.

Odrazem k vyšším metám by pro plzeňský klub měl být právě vstup Autocentra Šmucler, což je silná firma v regionu zabývající se převážně prodejem automobilů. „V Plzeňském kraji působíme více jak 30 let. Od roku 2017 jsme partnerem HC Škoda Plzeň a během společných sezon jsme vytvořili sehraný tým. Naším společným cílem je vrátit plzeňský hokej zpět na přední příčky, a proto jsme síly spojili ještě víc,“ řekl Jan Šmucler s tím, že jeho firma drží v nové společnosti HC Škoda Plzeň padesát procent akcií. „Nikdo nemá majoritu ani právo veta, ale věřím, že se vždy domluvíme,“ konstatoval s úsměvem.

Rozdělené jsou i kompetence. „S Martinem se známe dlouho, je to legenda, který hokeji rozumí jako málokdo. Proto mu chceme pomyslně uvolnit ruce, aby se mohl více soustředit na sportovní záležitosti. Já s Miroslavem Bláhou budeme klub řídit po obchodní a provozní stránce,“ prozradil Jan Šmucler.

Martin Straka (vlevo) a Jan Šmucler, noví spolumajitelé HC Škoda PlzeňMartin Straka (vlevo) a Jan Šmucler, noví spolumajitelé HC Škoda PlzeňZdroj: Deník/Petr ERET

„Soustředíme se na posílení značky HC Škoda Plzeň, na vztah klubu s partnery a fanoušky,“ doplnil Miroslav Bláha. „Úspěch na sportovní úrovni může přijít, jen pokud budou fungovat všechny součásti klubu. Vůči partnerům a fanouškům chceme vystupovat upřímně a otevřeně,“ zdůraznil spolumajitel a člen představenstva HC Škoda Plzeň.

Proměna vedení klubu měla dopad i na personálním obsazení dalších úseků. Na postu obchodního manažera skončil Rudolf Matějka a záhy by měl být představen jeho nástupce.

To vše zaznělo na slavnostní tiskové konferenci v úterý 9. května. Ve stejný den klub symbolicky spustil prodej permanentních vstupenek pro novou sezonu, a to jak online, tak v klubovém fanshopu u Logspeed CZ Arény v Plzni.

Petr Jelínek
Sázka na zkušenost. Kádr hokejistů Škody Plzeň rozšířil Petr Jelínek