Jednalo se teprve o druhé derby mezi těmito týmy. V prvním Staňkovští vyhráli 1:3, což jim nyní hokejové Kanice vrátily.

HC Sokol Kanice - HC Tempo Staňkov
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Zápas začal ve velmi vysokém tempu. Šance byly k vidění na obou stranách. Ty hlavně pramenily z útočné hry, kterou obě mužstva vyznávala. Skóre zápasu otevřel v 5. minutě Staňkov, když Tomáš Škarda přesnou křížnou přihrávkou našel volného Karla Tomáška a ten se v zakončení nemýlil.

Ve druhé třetině pokračoval svižný a otevřený hokej plný osobních soubojů z obou stran. Kanice dokázaly v polovině zápasu po chybě hostující obrany srovnat skóre na 1:1.

Staňkov měl sice více ze hry, dobře kombinoval, ale bohužel doplácel na malou střeleckou produktivitu.

Ve třetí třetině se hned po třech minutách dostal Staňkov opět do vedení, když Petr Němec přesně přihrál najetému Jiřímu Látalovi a ten i přes dotírajícího domácího obránce přesně trefil horní růžek kanické branky.

Pět minut nato se po nepřesné rozehrávce usadili kaničtí hráči v obranném pásmu Staňkova. Na jejich tečovanou střelu dokázal ještě hostující brankář zareagovat, ale dorážku už Kanice dotlačily do branky.

Poté opět přebírali herní aktivitu Staňkovští, ale dvě minuty před koncem utkání se dostal do samostatného úniku kanický útočník Pták a střelou k tyči překonal potřetí staňkovkého gólmana.

Velmi pohledné utkání mělo po celou dobu náboj i velkou diváckou kulisu, a tak se hráči mohou těšit na opakování derby již za týden, kdy se mezi oběma týmy uskuteční dohrávka šestého kola.