„Hokejisté HC Plzeň 1929 v loňské sezoně svým úsilím dohnat na ledě body, odebrané sporným administrativním rozhodnutím, získali sympatie mnohých příznivců hokeje. Dá se říci, že byli úspěšní, stejně jako firma První chodská, která měla velmi úspěšný rok. Proto vznikl nápad, aby si úspěšní vzájemně pomohli,“ říká Vladimír Zábranský, jednatel společnosti První chodská, která akci poskytla zastřešení.

Autogramiáda ve Sportu Podestát v Domažlicích začne v 10.00 hodin. Delegace hokejistů pak navštíví domažlickou nemocnici. Odpoledne v 15:30 hodin by se hokejisté Jan Kovář a Martin Heřman měli zúčastnit otevření fanshopu na čerpací stanici Čerchovka v Klenčí. „Ve fanshopu budou v první fázi k prodeji reklamní předměty spojené s motorismem, to znamená dresy do auta, šály, podložky pod SPZ, parkovací hodiny, přívěsky na klíče,“ přibližuje Zábranský sortiment ´indiánského velvyslanectví´ na Chodsku. S nástupem zimy budou k mání i čepice a dresy. „Dres Martina Straky by měl být běžně dostupný, dresy dalších hráčů na objednávku do týdne,“ dodává. Počítá se i s akcemi pro zákazníky, losování o vstupenky a dárkové předměty.

Od 17.00 hodin má začít přátelské utkání mezi První chodskou a ´indiány´, po něm přijde na řadu autogramiáda. Vstupné na zápas je dobrovolné, výtěžek bude věnován na podporu dětí z dětských domovů v rámci projektu Schody do života. Na hřišti by se měli vystřídat hráči A i B mužstva Klenčí. Za indiány nastoupí výběr hokejistů doplněný o členy realizačního týmu HC Plzeň 1929. „Kdo přesně přijede, zatím není známo. Předpoklad ale je, že se nějaké zvučnější jméno v Klenčí objeví,“ uvádí Zábranský a zve všechny příznivce sportu, kteří rádi podpoří společensky prospěšné projekty. „Přijďte a ukažte, že Domažlicko podporuje plzeňské ´indiány´ a umí se spolu s nimi dobře bavit.“