Plzeňští tak slavili potřetí v řadě výhru za tři body. Stalo se tak i díky hattricku kapitána modrobílých a třem využitým přesilovkám. „Neubránili jsme Straku a dostávali góly v oslabení,“ onačil důvody porážky kladenský asistent Petr Kasík.

Hosté, kteří na západ dorazili bez potrestaného šéfa Patery, vedli od 9. minuty. Plzeň sice ještě do konce dějství vyrovnala v přesilovce Strakou, ale v následné divoké třetině se opakoval stejný scénář. Kladenští odskočili o gól, domácí horko těžko manko smazali a vzápětí zase prohrávali. Po gólu rozjetého Adamského na 2:2 hned po 24 vteřinách.

„Prali jsme se sami se sebou. Role favorita nám neseděla, soupeř nám pořád utíkal o gól a jen s vypětím jsme ten zápas nakonec zvládli,“ připustil domácí trenér Marian Jelínek.

Před poslední částí zúžil sestavu na tři pětky. „Tým potřeboval nějaký impuls,“ vysvětloval, proč stáhl z boje trio Vostřák, Kracík, Tvrdík.

A Plzeň i za nepříznivého stavu povzbuzovaná publikem dokázala v přesilovkách skóre otočit. Straka nejprve tečí Bendovy střely od modré srovnal a završil hattrick a vítěznou ránu pak vypálil jeho spoluhráč z útoku Vlasák. V součtu zásahů v lize a reprezentaci tak dosáhl na 250. trefu a vstoupil do Klubu hokejových střelců.

„Hattrick je hezká věc, ale naše lajna včetně mě jsme byli snad u všech inkasovaných gólů. Tak jsem to musel napravit, vystřílet to zpátky,“ říkal po boji sebekriticky Straka. Zvlášť jeho druhá trefa byla ale parádní. Přihrál Vlasákovi, ten přešel přes posledního soupeře a nabil na gól zpátky volnému Strakovi.

„Já vidím spíš naše chyby,“ bránil se chvále tahoun týmu. „Začali jsme vlažně, tak jak to u nás proti slabším soupeřům bývá. Do hry nás vrátil gól Adamského i podpora publika a dokázali jsme zápas ještě otočit,“ hodnotil Straka. „Třeba v neděli ve Vítkovicích by se nám něco podobného asi nepovedlo,“ varoval. Nedělní zápas Plzně vysílá od 18.10 hod. přímo ČT4.

Plzeň – Kladno 5:4

Třetiny: 1:1, 2:3, 2:0. Muž zápasu: Straka. Branky a nahrávky: 13. Straka (Vlasák, Hanzlík), 31. Adamský (Vampola, Modrý), 35. Straka (Vlasák), 47. Straka (Benda, Vampola), 53. Vlasák (Straka) – 9. Bělohlav (Šinágl), 26. Horna (Kuchler), 31. Kuchler (Trončinský, Stieler), 36. Frolík (Kalla). Rozhodčí: Hradil, Kubeš – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváků: 6624.

Plzeň: Pöpperle – Jeřábek, Jiří Hanzlík, Modrý, Benda, Benák, Dresler, O'Brien – Vostřák, M. Straka, Vlasák – Kracík, Vampola, Tvrdík – Hvila, Kovář, Adamský – Scofield, Heřman, Dvořák. Trenér: M. Jelínek.

Kladno: Kopřiva – F. Kaberle, Trončinský, Mudroch, Šmach, J. Dlouhý, D. Růžička – Horna, Branda, M. Procházka – Valský, Šinágl, Bělohlav – Bílek, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Kuchler. Trenér: Müller.