Oba celky se v boleslavské aréně utkaly znovu po necelých čtrnácti dnech, kdy těsnou výhru 3:2 slavil rovněž domácí tým.

Plzeň šla sice v přímém souboji o třetí místo do vedení, ale domácí v závěrečné třetině třemi góly stav otočili. A i když se Škodovka dostala ještě na kontakt, tak Bruslaři už výhru udrželi. O všechny góly vítězů se postarala cizinecká legie Mladé Boleslavi.

Svižně vedený souboj týmů z popředí soutěže nabízel od začátku šance na obou stranách, ale dlouho dominovali brankáři – boleslavský Krošelj i plzeňský Frodl.

Což platilo ještě v průběhu druhé části. V 28. minutě spálili obrovskou příležitost domácí. Po průniku Bičevkise pálil na odkrytou branku Ševc, ale Frodl se roztáhl a betonem zdvihl puk do vzduchu. Boleslavský kapitán jen udiveně zakroutil hlavou.

Hosté poté zvýšili aktivitu a v závěru třetiny po závaru před Krošeljem zrušili bezgólový stav. Budíkovo nahození si do vlastní brány srazil Stránský. „O gól jsme si koledovali. Plzeň byla útočnější, my jsme si s tím neporadili a já si dal ještě vlastňáka,“ připustil plzeňský odchovanec v boleslavském dresu.

Talent Plzeň - Nové Veselí
Tonar: Veselí doma a venku? Rozdíl byl v koncovce

Domácí se ale hned po pauze vrhli do ofenzivy a Frodl byl pod palbou. Puky vyrážel čím se dalo, hrudí, maskou, ale nekrytý Claireux ho z pravého kruhu už propálil. Fin Jääskeläinen pak strhl vedení na stranu domácích, které do náskoku 3:1 upravil zblízka důrazný Američan Allen.

Hosté ale ještě bojovali o naději a obránce Čerešňák v čase 57:35 svou bombou snížil. Indiáni riskli hru bez brankáře, ale vyrovnat nedokázali. Naopak Kanaďan Fillman trefou do opuštěné klece zpečetil tříbodovou výhru Bruslařů.

„Škoda, minimálně dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas,“ litoval po boji asistent plzeňského trenéra Jiří Hanzlík. „Přitom hráče jsme upozorňovali, že ve třetí třetině bude aktivita na straně Boleslavi. Jenže jsme nezareagovali a za pasivitu jsme zaplatili. Nebyli jsme ani důrazní v našem předbrankovém prostoru, čehož domácí využili,“ uvedl Hanzlík.

„Jsme strašně rádi za tři body. V první třetině jsme byli sice malinko lepší, ale nepovedlo se nám dát gól. Naopak v té druhé byla lepší Plzeň, dlouho to však bylo 0:0. I když jsme pak dostali smolnou branku, tak jsme ještě utkání otočili k vítězství,“ těšilo mladoboleslavského trenéra Pavla Pateru.

Ve středu se Plzeň představí na ledě druhého Třince.

BK MLADÁ BOLESLAV - HC ŠKODA PLZEŇ 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 46. Claireaux (Cienciala, Allen), 49. Jääskeläinen, 57. Allen (Claireaux, Cienciala), 59. Fillman – 37. Budík (Kodýtek, Eberle), 58. Čerešňák. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2. Rozhodčí: Pešina, Kika – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:26. Zblokované střely: 10:11. Hity: 10:15. Vhazování: 35:27. Odehráno bez diváků.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Ševc (C), Allen, Dlapa, Šidlík, Bernad, Fillman, Vacík – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák, Budík, Stříteský, Kvasnička, Jiříček, V. Lang – Suchý, P. Musil, Gulaš (C) – Straka (A), Kodýtek, Eberle – M. Lang, Kracík (A), Pour – Michnáč, Přikryl, Dočekal.