To je stručně letošní příběh hokejové Plzně, která se i po bodových odečtech dokázala mocným finišem dostat do předkola. Jenže tam narazila na Litvínov a vypadla.

„Za bojovnost, a to nejen v této sérii, ale v celé sezoně, bych chtěl týmu poděkovat,“ říkal pak Martin Straka.

Teď už se plzeňský kapitán, ale i generální manažer a většinový vlastník klubu, přesune z hráčské šatny do kanceláře.

Bude těžké se převtělit z hráčské pozice do manažerské?
Teď si pár dní odpočinu. A pak nás čeká spousta vyjednávání a další práce. Nebude to vůbec jednoduché.

Proč ne?
Budeme chtít tým zkvalitnit a posílit. Někoho už jsme podepsali, poohlédneme se, kdo bude volný, kdo se nám nabídne, o koho budeme my stát.

Takže to znamená, že budete objíždět extraligové play-off a vyhlížet posily?
Exraligu budu objíždět, ale ještě více než extralize budu na první národní lize. Tam mě zajímají kluci mezi čtyřiadvacet a pětadvaceti roky, už máme vytipované zápasy, na které pojedeme.

Je jednou z variant na posilu také Petr Sýkora?
Mluvil jsem s ním, zájem by měl, a po sezoně se chce vrátit do Čech. I když u něj se situace každým dnem mění. Jako každý čeká do poslední chvíle na nejlepší nabídku ze zahraničí.

Při vší úctě ke starším hráčům, na čele bodování jsou vedle vás Vlasák a Nedvěd, u obránců Hanzlík…
Je to špatné, souhlasím. To už říkám dvě sezony. Na předních příčkách by měli být mladší hráči mezi pětadvaceti a osmadvaceti lety. Když mladý něco umí, měl by naskočit a něco dokázat. Je to k zamyšlení.

Tipnete si, kdo vyhraje extraligu?
Nevím, zda na sebe mohou narazit, ale sázím na finále Pardubice s Libercem.

Mnozí pasovali za favorita soutěže Plzeň…
Četli jsme to, ale známe své síly. Nejsme špatní, samozřejmě, ale podívejte se na kvalitní kádry třeba právě v Pardubicích a Liberci. My také máme rozpočet 70 milionů, oni sto. Ale nechali jsme na ledě maximum. Mohli jsme při troše štěstí postoupit z předkola dál, ale kam dál? Možná je takhle lepší, víme, že musíme s týmem něco udělat.

Takže sezona pro vás končí trochu rozporuplně?
Takhle to neberu. Náš tým se semknul, a to o něčem svědčí. Kluci si mohli v okamžiku, kdy jsme přišli o body, říct, že oni za to nemohou, a vykašlat se na to. Ale neudělali to, hlavně mazáci. A za to patří velký dík také trenéru Jelínkovi, který dal tým psychicky dohromady. Po domácí porážce s Mladou Boleslaví jsme na tom byli hodně špatně, ale on z toho kluky dostal.

Mohla vám pomoci i aféra kolem špatných registrací, po níž vám bylo odečteno 19 bodů?
Chtěl bych týmu poděkovat. Za výkony po tom, co se stalo v listopadu, za celou sezonu. Kluci opravdu dokázali maximum. Kde je dneska Mladá Boleslav nebo Kladno? A my jsme tam, kde jsme, i když nám konec nevyšel.
.