Turnaj, který se loni zrodil na severu kontinentu, se významně rozrůstá. Do soutěže se zapojí hned sedm českých mužstev.

Plzeň si v základní části zahraje v Českých Budějovicích, v Praze se Slavii, doma proti Pardubicím, ale také s třemi celky z Finska a po jednom ze Slovenska a Rakouska.

Fanoušci na západě Čech se mohou těšit na finský tým Tappara Tampere, vídeňské Capitals nebo Slovan Bratislava.

„Vidět zápasy s předními evropskými celky je lákavé pro diváky, ale i nás takové souboje důkladně prověří,“ míní hrající šéf plzeňského klubu Martin Straka.

Půjde stejně jako v případě letního poháru jen o přípravu, zkoušení hráčů nebo také o výsledky?
Na zkoušení mladíků by měla sloužit už přípravná utkání v červenci a turnajové zápasy bychom chtěli odehrát v nejsilnějším složení.

Nemůže případný neúspěch v těch duelech nahlodat sebevědomí hráčů a vzít týmu víc než dát?
Ne. Vždyť i v minulosti jsme se před extraligou utkávali se silnými švýcarskými nebo německými kluby a ty nejlepší jsme poráželi. A věřím, že to podobně zvládneme i proti finským celkům. Jasně, že vše ale musí směřovat k úspěšnému vstupu do extraligy.

Program extraligy je už znám. Co říkáte tomu, že Plzeň začíná na Spartě, pak hostí Vítkovice a míří do Brna?
Začátek je vždy těžký a kdo to dobře rozjede, je před soupeři o krok napřed. Nám to v minulých dvou letech tak vyšlo a start nechceme podcenit ani letos.

Momentálně plzeňský celek nabírá kondici na Šumavě. Asi nic příjemného?
Pokud vím, tak kluci makají, až se z nich kouří. Ale já na Zadov jedu až ve čtvrtek (dnes). Byl jsem totiž malinko nachcípanej a měl jsem i nějaká jednání. Teď budu muset o to víc zabrat.
.