Mexické vlny, skandovaný potlesk, klubové šály a vlajky nad hlavami stojících diváků a vyvolávání jmen hráčů byly odměnou za dřinu hokejistům, kteří se vzepřeli tvrdému trestu tím nejlepším možným způsobem.

Indiáni šance Komety totiž zničili výsledkem 4:1 a mohou se těšit na soupeře v předkole play off.

„Zápas byl skvělým vyvrcholením naší stíhací jízdy, kterou jsme vyhlásili po odečtu bodů. Dokázali jsme, že jsme to mysleli vážně. Kluci podali výborný výkon,“ říkal po utkání viditelně dojatý plzeňský asistent Milan Razým.

Parta bojovníků kolem Straky, Vlasáka a kouče Jelínka se dvě kola před koncem základní části extraligy probila do její vyřazovací části.
Od loňského listopadu, kdy v registrační kauze přišli indiáni o devatenáct bodů, urazil tento tým bojovníků neuvěřitelný kus cesty.

V takřka beznadějné situaci se ovšem Plzeňané nevzdali a z podpalubí zamířili strmě vzhůru.

Na straně domácích byly po včerejší vítězné bitvě i ztráty. Haman si po pádu do střely odnesl z utkání zlomený prst, Pitule lehký otřes mozku.
Očekávaný urputný boj o každý centimetr ledu se dostával do obrátek pomalu. Po osmi minutách hry se ale začal plzeňský sen měnit v realitu: Dreslerova bomba od modré prosvištěla mezi Trvajovými betony do sítě a zaplněná ČEZ Arena prvně explodovala. Druhý plzeňský šíp zamířil do hostující sítě v 16. minutě při přesilovce čtyři na tři. To Hanzlíkovu ránu od modré těsně před hostujícím gólmanem tečoval Kovář.

Poslední snahou Komety změnit pro ni nepříznivý vývoj utkání byla výměna brankářů: do druhé části hry nastoupil místo Trvaje Hovi. Ale ani jemu čisté konto nevydrželo dlouho. Ve 26. minutě indiáni přitlačili Brňany v jejich pásmu a nejlépe se orientoval Johnson - 3:0. Další gejzír radosti vytryskl po Vlasákově trefě ve 34. minutě. Třicátým gólem sezony si upevnil své vedení v produktivitě.

Brnu na rozdíl od domácích ovšem chyběl důraz a obětavost. Jako by Kometa ani o play off neusilovala. A když už zahrozila, zastavila se o jistého Horčičku.
Kosmetickou úpravu skóre pak zařídil hostující Malec.

Závěr duelu si ale domácí hráči i fanoušci zaslouženě vychutnávali.

Generální manažer i většinový akcionář klubu, rovněž ovšem hráč a kapitán v jedné osobě. Martin Straka. Ten, který dovedl modrobílou sestavu do cíle jménem předkolo play off. Jeho první slova mířila k divákům. „Chceme Vám za vaši podporu poděkovat. S vámi se můžeme dostat ještě daleko,“ pravil hned po utkání zaplněným ochozům plzeňské haly.

„V určitou dobu se bodová ztráta stále nezmenšovala. Až od druhé poloviny ledna to bylo lepší. Pak jsem začal věřit, že by to mohlo dobře dopadnout,“ říkal s velkou úlevou v hlase Tomáš Vlasák.

„Chyba ve středním pásmu, která předcházela prvnímu gólu, měla vliv na další průběh zápasu. Pak už jsme zase byli psychicky dole,“ uvedl hostující kouč Ladislav Lubina. „Zda máme ještě teoretickou šanci na předkolo? Naplno budeme hrát až do konce. Věřil jsem, že utkání v Plzni zvládneme. Byl by to základní kámen k eventuální snaze o předkola. Bohužel jsme ho nezvládli a asi budeme přemýšlet nad jinými věcmi,“ dodal Lubina.