Ve čtvrteční předehrávce 6. kola extraligy rozdrtili indiáni karlovarskou Energii 6:2 a po porážce v Českých Budějovicích znovu naskočili na vítěznou vlnu. O svém triumfu rozhodli modrobílí v prostřední třetině, kdy během sedmi minut zlomili hosty čtyřmi góly. Naopak Vary musely skousnout pátou porážku z šesti pokusů.

Úvodní část přinesla oboustranně urputný boj, ale žádnou branku. Domácí nevyužili 79 vteřin trvající početní výhody pět na tři a Energie zase neproměnila trestné střílení. To nový hráč v plzeňské defenzivě Marušák podrazil pronikajícího Zaťoviče, ale ten v následném nájezdu selhal.
V úvodu druhé třetiny se spustil plzeňský brankostroj.

V 23. minutě završil vyšachování hostující obrany střelou pod horní tyč Dvořák. O pět minut později zakončil další kombinační akci do odkryté branky Vlasák a za nezištnou pobídku vysekl Kratěnovi poklonu. Třetí trefu přidal vzápětí z voleje Pitule a v polovině zápasu završil gólovou smršť domácích Johnson. Mesatora v karlovarské kleci poté vystřídal Benda, ale ani ten porážce svého týmu nezabránil.

Po druhé pauze sice skórovali i hosté, když Svobodu o čisté konto připravil zblízka Pech, ale pak se prosadili znovu indiáni. Kratěna zadovkou vybídl rozjetého Hlinku a ten mířil přesně.

V početní výhodě pak sám Kratěna k dvěma asistencím přidal i gól a v extralize mohl slavit 250. trefu.

„Když to říkáte, tak to tak asi bude,“ vítal matador zaokrouhlení své bilance. „Ve vyrovnaném úvodu nás podržel gólman Svoboda. První branka nás uklidnila a výsledkem byly i další zásahy v karlovarské síti,“ řekl k derby.

V samém závěru přidali hosté ještě druhý gól, ale oslavy plzeňských fanoušků tím nepokazili.

„Vary se v třetí třetině ještě pokusily něco s výsledkem udělat, ale dosáhly jen kosmetické úpravy,“ uvedl plzeňský asistent Milan Razým. A chválil výkon Jiřího Marušáka při jeho premiéře v plzeňské defenzivě. „Odvedl to, co jsme si od něj slibovali. Platný byl i při přesilovkách,“ sdělil Razým.

Další zápas čeká Plzeň v neděli na ledě pražské Slavie.