Jako důkaz, že sezona byla hodně netypická, použil v úvodu hodnocení kouč hokejistů Marian Jelínek literární příměr o nešťastném způsobu léta. Jak řekl, pro Plzeňany byla hodně netypická.

„Soutěžní ročník jsme zahájili s nadšením. A s tím, že přijdou posily, které vyplní druhou útočnou trojici,“ rekapituloval sezonu Jelínek.

„Potom nám hodně pomohl Petr Sýkora. Ten ale odešel, navíc došlo na nešťastnou kauzu s jeho dresem,“ shrnul.

Dalšími událostmi byl odečet bodů a příchod Radka Dudy. „Jeho emoce se nám podařilo zkrotit a namířit správným směrem. Radek u nás předvedl výkon, který od něj asi nikdo nečekal,“ vyzvihl Jelínek výkon muže, který momentálně válí s Chomutovem v play off první ligy. Po vypršení zápasového limitu se indiáni totiž s Dudou zase museli rozloučit.

„Děkuji hráčům, a to není klišé. To, co tým dokázal, se vyrovnalo zisku prezidentské trofeje. Jenže do nejdůležitější části roku jsme pak šli s hodně pozměněným týmem. Ukázalo se, že jsme byli hodně křehcí,“ doplnil Jelínek.

Kouč hodnotil i kanadské posily. „Jsou to mladí hráči. Že extraligu mohou hrát, prokázali, ale nejsou to hokejisté do druhé pětky. Nebyli zástupem za Straku s Vlasákem třeba do přesilovek. Takže z nich nejsem ani zklamaný ani nadšený. Navíc za tyto peníze bychom v Čechách hráče jejich kvalit nesehnali,“ sdělil.

Kouč rovněž potvrdil, že má v úmyslu v Plzni pracovat i nadále.

„Hned začínáme s trenérem jednat o důležitých pozicích v týmu,“ dodal Martin Straka.

„Tým má nyní volno a další program domlouváme.“

V sobotu jej určitě čeká klání s fanoušky.

„Budu na ledě,“ potvrdil Martin Straka.