Na plzeňském ledě se však hrály zápasy European Trophy. V tom sobotním podlehli indiáni Slovanu Bratislava až po nájezdech 4:5, aby včera pokořili finskou Tapparu Tampere 4:0 a přiblížili se postupu do prosincového finále.

Plzeň – Bratislava 4:5 sn
Západočechům znovu se Sýkorou v sestavě nevyšel už vstup do česko-slovenského souboje ve Východní divizi a dlouho prohrávali. Po první třetině 0:2.
„V úvodu neproměnil faulovaný Hlinka trestné střílení a živější hosté nás pak školili z produktivity,“ připustil plzeňský asistent Milan Razým.
Duda sice přesilovkovou dorážkou snížil, ale v polovině zápasu vedli ´be〜lasí´ znovu o dva góly. To domácí nejprve ubránili téměř minutové oslabení tři proti pěti a v pokračující nevýhodě byli dokonce blízko gólu. Mezi kruhy napřáhl volný Frolo, ale střela mu selhala. Naopak následné vyšachování kvarteta před brankářem Svobodou využil Hudec. Plzeňští bojovníci hnaní téměř třemi tisíci diváky ale úder vrátili.

„Jsme rádi, že na nás přes obrovský úspěch fotbalistů plzeňské Viktorky nezapomněli,“ děkoval fanouškům Razým.

Jan Heřman přelétl útočnou modrou a z dálky propálil Konráda v brance hostů. Další plzeňský zásah rozhodčí ještě neuznali kvůli posunuté brance, ale Kratěnův volej v přesilovce už stav zápasu srovnal. Jenže Macho poté až příliš lehce pronikl před Svobodu a vrátil Slovanu vedení. Indiáni však nepolevili a bod jim svou druhou trefou zblízka zařídila hvězda zápasu Duda.

„Plzeň měla více ze hry a pro naše mladé hráče to byla skvělá škola. Dělba bodů po šedesáti minutách byla spravedlivá,“ říkal bratislavský asistent Miroslav Mosnár.

V prodloužení lapl Konrád štiplavý pozdrav Hanzlíka a Plzeňští se poté jen se štěstím ubránili přesile hostů při přísném vyloučení Sýkory. Domácí měli zase blíž k navýšení zisku v penaltovém rozstřelu, jenže jim zvlhl prach a Preisinger v páté sérii rozpoutal slovenskou radost.

HC Plzeň 1929 – HC Slovan Bratislava 4:5 sn. (0:2, 3:1, 1:1 – 0:0). Branky: 25. Duda, 36. J. Heřman, 40. Kratěna, 53. Duda – Preisinger, 20. Hudáček, 32. Hudec, 48. Macho, rozhodující sam. nájezd Preisinger. Rozhodčí: Šindler, Fraňo – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:3, využití: 2:1. Diváci: 2815.
PLZEŇ: A. Svoboda – Jiří Hanzlík, Jeřábek, Kaberle, St. Pierre, Frolo, Dresler, Dan Růžička – Duda, Straka, Sýkora – Vlasák, Hlinka, Kratěna – Johnson, J. Heřman, Dvořák – Pitule, Jan Kovář, Mrňa – Stránský.

Plzeň – Tappara 4:0
Utkání bylo pro Plzeňské už třetí ve čtyřech dnech, ale větší únava byla znát na hostech, kteří končili sérii zápasů mimo Finsko a do Plzně dorazili z Německa.

Zápas se zlomil v závěru druhé třetiny, kdy měla Tappara navrch, ale Západočeši zvýšili svůj náskok. To Duda v oslabení vybojoval puk pro který se natáhl Vlasák a parádní trefou pod horní tyč Metsolovy branky zvýšil na 2:0. Stínem utkání bylo vykloubené rameno obránce St. Pierra po nechtěné srážce s brankářem Mazancem. Ten pak ale tým podržel a byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání. Třetí pojistku po akci s Kratěnou přidal Hlinka a Kovář při hře Finů bez gólmana zpečetil výhru.

„Zápasy teď běžely rychle po sobě a tak dostala šanci řada mladých hráčů. Soupeř cestující po Evropě to měl ale těžší,“ uznal plzeňský asistent Michal Straka.

HC Plzeň 1929 – Tappara Tampere 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Branky: 13. Frolo, 40. Vlasák, 55. Hlinka, 59. Jan Kovář. Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2500.
PLZEŇ: Mazanec – Jiří Hanzlík, Boháč, Kaberle, St. Pierre, Frolo, Jeřábek, Dan Růžička - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Hlinka, Mrňa - Dvořák, J. Heřman, Johnson - Stránský, Jan Kovář, Lev – M. Heřman.